Adana'nın Güncel Haber Portalı  

Adana 2. Portakal Çiçeği Karnavalı

adanaulus | 23 Ocak 2014 | GÜNCEL, GÜNDEM, HABERLER, KÜLTÜR-SANAT, Manşet Haber, YAŞAM

Adana’da bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Portakal Çiçeği Karnavalı’nın hazırlıklarına başlandı.

portakal_cicegiPortakal Çiçeği Karnavalı’nın fikir babası olarak kabul edilen Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, geçen yıl ilki karnavalın yankılarının devam ettiğini anımsatarak, geçen yıl düşük bütçeyle tüm kentin katıldığı Portakal Çiçeği Karnavalı’nın uluslararası bir havaya büründüğünü ifade ederek, “Geçen yıl hepimizin kafasında sorular vardı. Hatta karnavalla ilgili konuşurken, ‘bunlar olacak mı?’ diye konuştuğumuz anlar oldu. 13 Nisan’da karnavalla ilgil toplanan kalabalığı görünce eşimin yanında ağlamışım. Bunu sizler başardınız. Beni fikir babası diye çağırıyorlar ama bunun fikir babası Adanalılardır.” dedi.

Portakal Çiçeği Karnavalı’nın siyasiyi ve ticari bir mantığının olmadığını bunun geçen yıl çok iyi başarıldığını belirten Bozkurt şöyle konuştu:
“Geçen yıl karnaval yürüyüşüne 15 bin kişi katıldı. Farklı kostümlerle yürüdüler. Her renk ve kesimden insan geldi. Çünkü ucunda ne ticari nede siyasi hiç bir beklenti yoktu. O zamanda uyarmıştık. Kimse bunu kurum, kuruluş, siyasi yada ticari olarak kendisini öne çıkaracak şekilde bir şeyleri üstlenmesin. Bu iş Adana’nın, Adana halkının olsun dedik. Geçen yl bu konuda çok başarılı olduk. Biz, bu iş yüzlerce yıl sürsün hayaliyle yola çıktık. Hıdırellez gibi halkın olsun istiyoruz. Birisi gelip te, ‘bu işi kutlayacaksınız’ diye değil, geleneğe dönüşsün, sevgi işi olsun diye yola çıktık.”
ETKİNLİKLER 12 NİSAN’DA BAŞLIYOR
Portakal Çiçeği Karnavalı etkinliklerinin 12 Nisan’da görkemli bir açılış ile başlaması planlanıyor. Kentin farklı noktalarında sokak etkinlikleri gerçekleştirilirken, organize grupların farklı kostümler ile katılabileceği karnaval korteji; Vali Yolu Caddesi, Gazipaşa Bulvarı, Sular Mevkii ve Uğur Mumcu Meydanı güzergahında yol alacak. Kortejde ayrıca motorsiklet, bisiklet, klasik araba kulüpleri, dans okulları, tiyatro grupları, spor kulüpleri, üniversiteler, okullar, jonglörler, keçi ayaklılar, sokak sanatçıları, ressamlar ve birçok sivil toplum kuruluşu da bulunacak.
ŞARKI YARIŞMASI DA YAPILDI
Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı’nın 2′nciside karnaval ruhunu yansıtan şarkıyı belirlemek üzere bir de yarışma düzenlendi. 12 Nisan tarihinde Adana’da başlayacak karnavalın resmi şarkısı olacak eseri belirlemek için organize edilen yarışmaya, profesyonel ve amatör müzisyenler katıldı. Yarışmaya katılan eserler, Murat Hasarı, Kerem Cem ve Menajer Mustafa Elibol gibi müzik dünyasının önemli isimlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek ve birinci olan şarkı belirlenecek. Öne çıkan bu şarkı, karnaval öncesinde ve karnaval sırasında tüm Adana sokaklarında, Televizyonlar, radyolar ile sosyal medyada çalınacak.
YÜRÜTME KOMİTESİ VİDEOLARINIZI BEKLİYOR
Hazırlık komitesi, açılan sosyal medya adreslerine Portakal Çiçeği Karnavalı’na çağrı için çekilecek 15′er saniyelik vidolarında yüklenmesini beklediklerini açıkladı. Maksimum 15 saniyelik ve 3 mb büyüklüğündeki karnavala çağrı videoların,www.nisandadanada.com <http://www.nisandadanada> adreslerine gönderilebileceği belirtildi

nisanda_adanada

1410 Kez Görüntülendi.
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Takım Puan
Adanaspor 0
Akhisar Beledi… 0
Alanyaspor 0
Antalyaspor 0
Beşiktaş 0
Bursaspor 0
Fenerbahçe 0
Galatasaray 0
Gaziantepspor 0
Gençlerbirliği 0
Karabükspor 0
Kasımpaşa 0
Kayserispor 0
Konyaspor 0
Osmanlıspor 0
Rizespor 0
Trabzonspor 0
İstanbul Başak… 0

Günün Fırsatı

EN SON HABERLER

Copyright © 2012 Adana Ulus- Adana'nın En Güncel Haber Sitesi, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz...
Reklamı Gizle
sol burada
Reklamı Gizle
sag burada
adanaulus.com page title . . .