Adana Ulus

ALTIN KOZA EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ SİBEL’E

ALTIN KOZA EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ SİBEL’E
Bu haber 30 Eylül 2018 - 13:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

25 Uluslararası Adana Film Festivali, ödül töreni ile sona erdi. Altın Koza en iyi ödülü Sibel’in oldu.
Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması sonuçlarının açıklandığı törene KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Gürsel Özyiğit, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sinema dünyasından çok sayıda ünlü isim, konuklar ve Adanalılar katıldı.
Burcu Esmersoy ve Cem Karayel’in sununuculuğu üstlendiği gecede En İyi Film Ödülü; Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin yönettiği Sibel filmine verildi.
Adana İzleyici Ödülü’nü alan Kelebekler filminin yönetmeni Tolga Karaçelik’e ve ekibine ödülünü veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kültürün ve sanatın başkenti Adana’da 25’incisinin gerçekleştirildiği Adana Film Festivali’nin sonsuza kadar yaşayacağını söyledi.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş da, kültür ve sanat şehri Adana’da; Adana Film Festivali’ni hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı’na, ekibine, sanatçılara ve Adanalılara teşekkür etti.
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ
En İyi Film Ödülü: Sibel
En İyi Yönetmen Ödülü: Tolga Karaçelik/Kelebekler
Yılmaz Güney Ödülü: Anons
Adana İzleyici Ödülü: Kelebekler
Jüri Özel Ödülü: Hüseyin Karabey/İçerdekiler
En İyi Senaryo Ödülü: Tolga Karaçelik /Kelebekler
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Damla Sönmez/Sibel
En İyi Erkek Oyuncu Ödülleri: Caner Şahin ve Yiğit Ege Yazar/Kardeşler
En İyi Müzik Ödülü: Mehmet Güreli/Dört Köşeli Üçgen
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Krum Rodriguez/Anons
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Tuba Erdem/Dört Köşeli Üçgen
En İyi Kurgu Ödülü: Naim Kanat/Güvercin Hırsızları
Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Gizem Erman Soysaldı/İçerdekiler
Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Emin Gürsoy/Sibel
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Gözde Mutluer/Kardeşler
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Seyit Nizam Yılmaz/Güvercin Hırsızları
SİYAD En İyi Film Ödülü: Banu Sıvacı/Güvercin
FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Mahmut Fazıl Coşkun/Anons

ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
En İyi Film Ödülü: Şüphe (Boening / Burning) (Yönetmen: Lee Chang-dong)
Jüri Özel Ödülü: Anons (The Announcement) (Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun)
Mansiyon Ödülü: Tarihe Barbar Olarak Geçmek Umurumda Değil (I Do Not Care If We Go Down In History as Barbarians / Îmi Este Indifferent Daca în Istorie Vom Intra Ca Barbari) (Yönetmen: Radu Jude)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER