“1 Kasım HDP’nin sonu AKP’nin bitişi olacak” - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 22:49

“1 Kasım HDP’nin sonu AKP’nin bitişi olacak”

“1 Kasım HDP’nin sonu AKP’nin bitişi olacak”
Son Güncelleme :

08 Ekim 2015 - 12:44

sinan_gul_cgc (1)MHP Adana Milletvekili adayı Sinan Gül, HDP’nin mecliste temsili ve Adana’dan 2 milletvekili çıkarmasının kendisi için üzüntü kaynağı olduğunu, 1 Kasım seçimlerinin ise bu temsiliyete son vereceğini, AK Parti’nin de tükenişini gözler önüne sereceğini söyledi.

MHP İl 2.eski Başkanı Turgut Bağda, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Fikret Doğan, MHP Çukurova İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Aksoyan’ın da katıldığı Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ndeki basın toplantısında konuşan Gül, MHP’nin 1969 yılında kurulduğu ve ambleminin de 3 Hilal olarak değiştirildiği tarihte 3 milletvekilinden 2’sinin Adana Milletvekili olduğunu belirtti ve şöyle konuştu:

“Adana MHP için çok önemli bir kaledir. Merhum Genel Başkanımız Sayın Alparslan Türkeş uzun yıllar Adana Milletvekiliği yapmıştır. Ancak bugünkü mevcut siyasi tablo beni ve Türk Milliyetçilerini gerçekten üzmektedir. PKK’nın siyasi kolu olan HDP’nin Adana’dan 2 milletvekili çıkarmasının yanısıra ülke genelinde de 80 milletvekili ile TBMM’de temsil ediliyor olması, Türk Milliyetçiliğinin en büyük üzüntü kaynaklarından biridir. Aynı şekilde PKK ve HDP’ye açılım adıyla kucak açan AKP’nin de halen iktidarını sürdürüyor olması da üzüntümüzü artırmaktadır.

Çözülme süreci olarak değerlendirdiğimiz ve AKP’nin ‘Analar Ağlamasın’ diyerek halkı kandırdığı dönemde, PKK’nın güçlenmesine, yığınak yapmasına göz yumulmuş, ‘saldım çayıra mevlam kayıra’ mantığıyla görmezden gelinmiş ve bugün terörün giderek tırmanmasına zemin hazırlanmıştır. Bu suç cezasız kalamaz. MHP iktidarında, bugünkü tabloyu yaratanlar adalet karşısında hesap verecektir.1 Kasım Seçimlerinde sandıktan çıkacak sonuç, 7 Haziran’dan farklı olarak tecelli edecek. HDP Meclis aritmetiğine bu kez adını yazdıramayacaktır. AKP’ye de halkımız, bitiş biletini kesmiş olacaktır” diye konuştu.

MHP Adana Milletvekili adayı Gül, Adana’yı sözde değil özde, mahalle mahalle bildiğini söyleyerek, “ Adana’yı en iyi bilen isimlerden biriyim. Çocukluğum başta olmak üzere Yüreğir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile başlayan bürokratik yaşamımın tamamı Adana’da geçti. Bu bakımdan kentimizin sosyal dokusunu ve fiziki yapısını hiçbir arkadaşım benim kadar iyi bilemez. Karış karış, mahalle mahalle her köşesini çok iyi biliyorum. Hangi mahallede, hangi sokakta ne tür eksiklikler var, o bölgede yaşayanların neye ihtiyacı var, hepsini çok iyi bildiğime inanıyorum” diye konuştu.

sinan_gul_cgc (2)Diğer adaylardan farklı olarak radikal çözüm üreten bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen Gül, “Siyasi mücadele şeklim, diğer adaylara göre biraz daha radikaldir. Yerinde ve bizzat yaşarak, çözüm üretmek benim yapımda var. Nitekim bu özelliklerim beni 1 Kasım Seçimleri aday sıralamasında 5.sıraya getirdi. Listedeki yerim; Sayın Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin takdiri olup, kendisine teşekkür ediyorum. Adanalı seçmenlerden beklediğim; bu yapımı gözönünde bulundurarak sandık başına gidip bana ve partime görev vermesidir”

ATATÜRK KONAĞINI MÜZE YAPAMADIK

MHP Adayı Sinan Gül, Büyükşehir Belediye Meclisi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde Projeler Daire Başkanı olması nedeniyle, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda önemli hizmetlere imza attıklarını ancak bunların çok büyük bir bölümünde siyasi erk’in engelleriyle karşılaştıklarını söyledi.

MHP Adayı Gül, “Şehir merkezindeki Kolordu Binası içerisinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Yıldırım Orduları Grup Komutanı olarak kentimizde kaldığı 11 gün içerisinde ikamet ettiği yeri, Askeri yetkililerin de onayını alarak bir müze haline getirme çalışmalarını başlattık. Bu konuda 6.Mekanize Tümen Komutanlığı bize her türlü kolaylığı sağladı. Ancak o bina kültür mirası olması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait. Bu nedenle Bakanlıktan olur izni istediğimizde bize gelen cevap, gerçekten hayret verici. Gelen cevapta, (Bizim bakanlık olarak hizmet binasına ihtiyacımız var) şeklinde gönderilen cevabın takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Aynı şekilde Seyhan Oteli önünde bulunan ve halk arasında ‘karnı yarık yol’ olarak belirtilen yerin yeniden yapılması, üstünün örtülerek çift yönlü trafiğe açılması şeklindeki önerimizi, Karayolları Genel Müdürlüğü sudan sebeplerle reddetti. Yerel yönetim olarak yapmak istediğimiz projelerin hayata geçirilmesi noktasında merkezi yönetimin engellemeleriyle karşılaştık.

İnanıyoruz ki; 1 Kasım Seçim sonuçları, bu engellemelerin de sona ermesini sağlayacaktır. Adana, kendisinden beklenen milliyetçilik ruhu ile ayağa kalkacak ve MHP’yi iktidara taşıyacaktır. Adana halkından beklediğimiz de budur” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al