162 proje hazırladık - Adana UlusAdana Ulus

12 Nisan 2021 - 21:44

162 proje hazırladık

Son Güncelleme :

20 Şubat 2014 - 23:41

arikan_adana_rotary arikan_rotary arikan_rotary_162Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi  Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, Adana’yı bölgenin turizm merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini  belirterek, “Daha güzel bir Adana için 162 proje hazırladık. Bu projelerimizle Adana’ya yatırımcı çekeceğiz. Bu kent hak ettiği değere mutlaka kavuşacak’ dedi.

Rotary Kulübü’nün Seyhan Oteli’nde düzenlediği Şubat ayı toplantısının onur konuğu olan  CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan kısa ve uzun vadede hayata geçireceği projeleri anlattı. Arıkan, Adana’nın mutlaka bir master plana ihtiyacı olduğunu söyledi. Kentin planlı bir şekilde büyümesi gerektiğini belirten Başkan Yıldıray Arıkan, şöyle konuştu:

SULUCA’DA 4 BİN KONUTLUK UYDU KENT

“Adana ve Adanalı için ulaşım master planından köy mezarlıklarının bakımına kadar tam 162 proje hazırladık. Rutin projelerimizde Adana’nın yıllardır çözülmemiş sorunlarına el atıyoruz. Vizyon projelerimizde de cazibe merkezleriyle Adana’yı bölgenin turizm merkezi haline getireceğiz. Suluca’da 4 bin dönümlük verimsiz bir arazide uydu kent inşaa edeceğiz. Bu uydu kentte, 5 bin balığın bulunduğu bir akvaryum ile hayvanat bahçesi, kongre merkezi, sivil toplum merkezleri ve yaşam alanları olacak. Tepebağ Höyüğü’nü mutlaka ortaya çıkaracağız. Bununla birlikte bir kent meydanı da Adana’ya kazandıracağız. İşsizlikle ilgili sorunu ortadan kaldırmak için Adana’ya mutlaka yatırımcı çekmeliyiz. Özellikle Yumurtalık ve Karataş bölgesini deniz turizmi anlamında projelendirip yatırımcıyı bu bölgeye teşvik edeceğiz. Adana’yı bölgenin turizm merkezine dönüştürmek için bizim Antalya’dan hiçbir eksiğimiz yok’”