2013, tas ve hamam! - Adana UlusAdana Ulus

26 Ekim 2021 - 21:33

2013, tas ve hamam!

2013, tas ve hamam!
Son Güncelleme :

29 Aralık 2012 - 11:58

2012 yılına yeni umutlarla girmiştik. Aslında her yeni yıl öncesi dilek ve temenniler umutlara gebe kalıyor. Her nedense çocuk doğmuyor. Hep düşük yapıyoruz.

Adana Büyükşehir Belediyesi kaynaklı 2012’nin hemen başında 18 kişi (4. dalga olması lazım) ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla gözaltına alınıyor.  2011’den devralınan sorunlar yumağı 2012’ye taşıyor. Belediye, gündemden düşmüyor. Yereli de yaygını da Büyükşehir’i konuşuyor. Geçen yılla ilgili umudumuz daha başından kırılmış oluyor. Sonra yıl boyunca yeni gelişmeler, yeni olaylar, yeni kaoslar birbirini izliyor. Aytaç Durak Kürkçüler’e uğruyor ama Mustafa Tuncel kadar kalmıyor. 2012 yılında da Aytaç Durak’ın görevden uzaklaştırılması sıcaklığını koruyor.  Durak, geldi, gelecek deniyor ama olmuyor.

Başkanvekili Zihni Aldırmaz menşeili ‘Ortak akıl’ sekteye uğruyor. Kimseler inanmaz oluyor.  ‘Ortak akıl’ sloganlarıyla girilen yolda öküz de ölüyor ortaklık da bozuluyor. Herkes yarı yolda kalıyor.

Belediyede, 1 Ocak 2012’de başlayan sorunlar yumağı Aralık 2012’nin son gününe kadar devam ediyor. 28 Aralık’taki olağanüstü meclis oturumunda tüm kozlar oynanıyor. Belediye yönetimi ve vekil Aldırmaz güvensizlikle, sorumsuzlukla suçlanıyor. AKP’li meclis üyeleri açıyor ağzını yumuyor gözünü. Salvolardan AKP İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı da nasibini alıyor.

2012 bitiyor. Adana Büyükşehir Belediyesi’nde kaos bitmiyor. 2011’den devreden, 2012’yi aşan sorunlar yumağı büyeyerek 2013’e taşıyor.

***

Belediyede bunlar yaşanırken inşaat sektörü arsa üretimsizliğinden yakınıyor. Emlakçılar, müteahhitler, arsa sahipleri tedirginlik yaşıyor. İş insanları Adana’ya yeni yatırımların gelmesi için güven ortamının oluşması gerektiğine vurgu yapıyor. Başkan Vekili ve meclis üyelerinin kendi aralarındaki kapışmaları bir kenara bırakmasını isteyen iş dünyası Adana’nın gelecek 50 yılını ilgilendiren master planların hayata geçirilmesinde geç kalındığını ifade ediyor.

Kısacası herkes aklının yettiğince önerilerde bulunuyor.

Ama bizim belediye 2009, 2010, 2011 ve 2012’de olduğu gibi…

Sıra geldi 2013’e…

Taslar ve hamamlar değişmezse vay başımıza gelen…

Yıkan yıkanabilirsen…

SATIR ARASI

M.ÖMER ÜNEY

o.uney@yeniadana.net

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.