23 Nisan Bağımsızlığın Taçlandırıldığı Gündür - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 05:15

23 Nisan Bağımsızlığın Taçlandırıldığı Gündür

Son Güncelleme :

22 Nisan 2015 - 15:33

Vali Mustafa Büyük “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Kutlama Mesajında, “23 Nisan, Özgürlük ve Bağımsızlık Ateşinin Milli Egemenlik ile Taçlandırıldığı Gündür” dedi.

Vali Büyük’ün mesajı şöyle:

“Milli Bayramlar; milletçe hep birlikte gururla kutladığımız, Milli Egemenliğimizi milli birliğimizi, bütünlüğümüzü ve bağlılığımızı pekiştirdiğimiz, bu vatanı ve özgürlüğümüzü bizlere armağan eden devlet büyüklerimizi ve şehitlerimizi saygı ve minnetle andığımız çok özel günlerdir. “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”, özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, milli egemenlik ile taçlandırıldığı bir gurur günüdür.

Tarihte eşi ve benzeri görülmemiş şekilde verilen özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi sonucunda, dünyaya hükmeden bir imparatorluğun küllerinden yeniden doğan özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 tarihinde açılmasıyla tüm dünyaya ilan edildiği bu önemli günü,  Milli Egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin gurur günü olarak bir kez daha coşku, sevinç ve gururla kutluyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  tüm dünyada sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarının geliştirilmesi,  tüm insanların barış ve huzur içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşması adına verilen mesajların, minik yürekler aracılığıyla haykırılmasına vesile olmaktadır.

Bugün;  ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan eden, aldığı kararlarla, yolumuzu aydınlatan, geleceğimizi şekillendiren ve gücünü millet egemenliğinden alan, Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, açılışının 95. yıldönümünü milletçe büyük bir coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.  23 Nisan, Milli Egemenlik Bayramı olarak kutlanmasının yanı sıra, aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak, Büyük Atatürk ve milletimizce çocuklara verilen önemin, sevginin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. Ülkemizin daha da gelişip yükselmesi, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için, elde edilen başarıların sürekliliğinin sağlanması için, yarının büyükleri olan çocuklarımızın; sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, bilim ve teknolojiye vakıf bir şekilde yetiştiğine, ülkemizin geleceğinin emin ellerde olduğuna olan inancımız tamdır.

Bu milli gurur gününde, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşlarını, bizlere özgür ve bağımsız bir ülke bırakmak için canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin ve geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın, dünyanın dört bir yanından gelen minik misafirlerimizin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı can-ı gönülden kutluyor, sevgi barış dostluk ve kardeşlik duygularının tüm dünya ülkelerine egemen olması dileklerimle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

takipçi satın al