Hotivi

3 ton atık pil toplandı - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 13:14

3 ton atık pil toplandı

Son Güncelleme :

07 Haziran 2013 - 14:27

Adana(Ulus)–atikpilSeyhan Belediyesinin TAP işbirliğiyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği  “’Atık Pil Toplama Kampanyası”  sona erdi. Kampanyada 3 ton atık pil toplandığı açıklandı.

Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli tarafından 1 Ekim 2012 -30 Nisan 2013 tarihleri arasında tüm okullar ile işbirliği yapılarak kampanyanın gerçekleştirildiğini belirten yetkililer, kampanyaya 183 okulun destek verdiğini bildirdiler.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliğiyle Seyhan Belediyesinin yürüttüğü atık pil toplama kampanyasında bu yıl yaklaşık 2800 kilogram atık pil toplanarak TAP’a doğaya dost bir şekilde bertaraf edilebilmesi amacı ile teslim edildiği ifade edildi.

Adana’da yaklaşık 2 aydır devam eden ve Adana F Tipi Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından bu yıl 8. Düzenlenen ve 20 takımın katıldığı “8. Merhum İhsan Eroğul Futbol Turnuvası’’ sona erdi. Turnuvanın final maçında Adana Yeni Adliye takımını 1-0 yenmeyi başaran Mersin Adliye takımı turnuvanın şampiyonu oldu.

5 Ocak Stadı’nda ilk maçta rakibi Osmaniye Adliyesi’ni  4-2 yenmeyi başaran Mersin Avukat Katipleri  Derneği  üçüncü oldu.  Uğur Yanarateş, Hasan Can ve Mahmut Gülmez’in yönettiği final karşılaşmasında ise Adana ile Mersin adliyesi karşı karşıya geldi. Hayli zevkli ve çekişmeli geçen karşılaşmanın son saniyelerinde gole çeviren Mersin Adliyesi  turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvada şampiyon olan Mersin Adliyesi takımına kupasını Adana Valisi Hüseyin Avni Coş verdi. İkinciye ödülünü Adana Bölge Adliye Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, üçüncüye ise ödülünü Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya verdi.

 

EN CENTİLMEN TAKIM

 

Öte yandan, merhum Savcı Volkan Yücesoy adına turnuvada en centilmen takım seçilen Kozan Adliyespor’a ödülünü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Akkaya, en centilmen oyuncu seçilen İl Jandarma Komutanlığı oyuncularından Mustafa Dinmez’e ödülünü İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Murat Koç takdim etti.

Turnuvada 14 golle ‘’gol kralı’’ olan Mersin Adliyespor takımı oyuncusu Selim Belci’ye ödülünü Kıvanç Tekstil ve Kıvanç Enerji AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç verdi. Turnuvaya katkılarından dolayı İl Hakem Kurulu Başkanı Serhat Mehmet Altuner’e ödülünü Mersin Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdullah Bayır verdi.

Turnuvanın başından bu yana organizasyonda büyük katkısı olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye plaketini, Ceza İnfaz Kurumları Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yağız verdi.

 

 

 

takipçi satın al