Hotivi

365 Günlük İcraatını Anlattı - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 02:00

365 Günlük İcraatını Anlattı

365 Günlük İcraatını Anlattı
Son Güncelleme :

31 Mart 2015 - 15:30

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 365 günlük icraatını anlattı.soner_cetin_chp_adana (4)

Çukurova Belediye Basın Birimi’nden medya kuruluşlarına “Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hizmette 1 yılını anlatacağı basın toplantısını bugün saat 11.00’de Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde yapacaktır. Başkan Çetin’in 365 günün hizmet dökümünü vereceği toplantımıza sizi de bekliyoruz.” Yazısı gönderildi.

Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde saat tam 11.00’de Çukurova Belediye Başkanı solunda Başkan yardımcısı İsmail Özgen, sağında Ali Aslanlıoğlu ve Mustafa Selek, hem sağında hem solunda tüm bürokratları ile halkın karşısına çıktı. 16 sayfadan oluşan basın metnini görsel desteklerle okudu. Yaklaşık 1 saat süren açıklamalarından sonra salondan ayrıldı.  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin “Demek ki akıllı yönetimle bir yılda bunlar da yapılabiliyormuş” dedi. Cek-cak dönemini 7 ay içinde bitirip, “Yaptık-bitirdik” sürecini başlattıklarını belirten Çetin, 155 ilçede yapılan bir araştırma sonucunu “Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz” diyerek açıkladı:

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, meclis üyeleri, birim müdürleri, belediye çalışanları ve halka da açık bir toplantıyla gazetecilerin karşısına çıktı. Göreve başladıktan iki gün sonra Halk Günü yapmaya başladığını ve 1 yıl hiç aksatmadan sürdürdüğünü hatırlatan Çetin, “Halkla her hafta cuma günü bir araya geldik, ayda iki kez esnafı dolaştık, her ay bir kez mutlaka muhtarlarla olduk, üç ayda bir Danışma Kurulu’nda Adana’yı kucakladık, altı ayda bir köyleri dolaştık. Hep halkın içinde ve hep halkla olduk, bu süre içinde telefonumu değiştirmediğim gibi açılan telefonlara da ziyaretçilere de hep açık oldum” diye konuştu.

KEŞKE TÜM KAMU KURUMLARI UYGULASA

Göreve gelir gelmez belediyede araç savurganlığına son veren bir uygulama başlattığını hatırlatan Başkan Soner Çetin, “Başkan yardımcıları ve müdürlerimizin kullandığı makam araçlarını altlarından aldık, kişisel araçlarını kullanmaya başladılar; kiralık araçları iade ettik ve bu sayede ayda 300 bin lirayı da aşan bir tasarrufun yolunu araladık” diye konuştu. DABB Başkanı da olan Çetin, “Ben kamusal işlerin dışında kendi kişisel aracımı kullanıyorum; çünkü doğrusu bu. Keşke bu anlayışı tüm belediyeler ve kamu kurumları da benimsese. ‘Üç kuruşluk benzinden ne olur’ dememek lazım; zira bizimkisi bir zihniyet değişimi, bir anlayış farkını göstermektir” dedi.soner_cetin_chp_adana (2)

BİN ODALI OLMAYAN KEDİ SARAYIMIZ VAR

Engellilere ve yaşlılara yönelik olarak gerçekleştirilen projelerin ardından sokak hayvanları için yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, tek tip olarak tasarlanıp ilçe geneline yerleştirilmeye başlanan Kedi Evlerini anlatırken “Bizim her ne kadar bin odalı olmasa da kedi saraylarımız var artık” diye konuştu. Hayalpark havuzunu engellilere haftada bir gün boyunca açtıklarını da hatırlatan Çetin, “Ama bu bize yetmedi ve engelli havuzu yapmaya başladık, yaz bitmeden hizmete açmış olacağız” diye bilgi verdi. 70’i aşkın proje hakkında hızla ve özet bilgiler aktaran Çetin, sözlerini bir araştırma şirketinin yaptığı anketin sonuçlarını açıklayarak şöyle noktaladı:

“TÜRKİYE’NİN EN PARLAK İLÇESİ ÇUKUROVA”

“Cek-cak, ceğiz-cağız dönemini başkanlığımızın ilk yedi ayında noktalayıp ‘açtık, yaptık, bitirdik’ sürecine geçmeyi başardık. Evet, yorulduk ama şikâyetçi değiliz, daha da fazla yorulacağız. Heyecanlıyız, gururluyuz, alnımız açık, başımız dik. İftira ve karalama çabalarına rağmen birçok güzel ve anlamlı projeye imza attık. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Bundan sonra da hem gelirlerimizi artıracağız, hem projelerimizi. Sizlere ‘365 günde bunlar da yapılıyormuş’ diyebilmenin rahatlığı içinde sesleniyorum. Son olarak SONAR araştırma şirketinin 150 ilçede yaptığı araştırmaya göre Çukurova ilçesi yüzde 54 oy ve memnuniyet oranıyla Türkiye’nin en parlak ilçesi çıkmıştır.

soner_cetin_chp_adana (1)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al