Hotivi

39 yıl hapisleri istendi - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 09:40

39 yıl hapisleri istendi

Son Güncelleme :

24 Ağustos 2013 - 0:12

sondakikaAdana’da sağır ve dilsiz 2 kişiyi yaralayıp cep telefonlarını gasp ettiği iddia edilen 18 yaşındaki Ferhat Tunç’un 39 yıl hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Dağlıoğlu Mahallesi’nde bulunan Güney Yıldızı Parkı’nda 14 Ağustos’ta oturup dinlenen sağır ve dilsiz 19 yaşındaki Ferhat Bayram ile 20 yaşındaki Semih Doğru’nun yanlarına Ferhat Tunç oturdu. Tunç el kol hareketleriyle konuşmaya çalıştığı 2 özürlü gençten cep telefonlarını istedi. Özürlüler telefonlarını vermeyince Tunç bıçağını çekti.  Doğru’yu sağ elinden 1 kez, Bayram’ı da kalçasından 3 kez bıçakla yaraladı.

39 YIL HAPSİ İSTENDİ

Olaydan bir gün sonra yakalanıp tutuklanan Tunç hakkındaki soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne düşen iddianamede, Tunç’un ‘yağmadan’ 15’er yıldan 2 kez olmak üzere 30 yıl, yine ‘kasten yaralamadan’ 4.5’ar yıldan 2 kez olmak üzere 9 yıldan toplam 39 yıl hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

‘YARALADIM, GASP ETMEDİM’

İddianamenin kabul edilmesi halinde yargılanmaya başlayacak olan Tunç’un iddianamede ifadesine de yer verildi. Tunç, yaralama suçunu kabul ederken cep telefonlarını gasp etmediğini iddia etti.

takipçi satın al