Hotivi

5 aylık hamile kadının İntihar Girişimi - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 19:57

5 aylık hamile kadının İntihar Girişimi

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2013 - 14:20

Adana’da sokaklarda yaşayan 5 aylık hamile 21 yaşındaki F.Çi, kalacak yer verilmesi ve yardım yapılması için intihar girişiminde bulundu. Polis memurları, hamile kadını yardım sözüyle intihardan vazgeçirdi.

fidan_intiharYenibaraj Mahallesi’ndeki inşaat halindeki 8 katlı bir binanın çatısından sarkan Fidan Çiftçi’ye gören vatandaşlar polisi arayarak haber verdi. Polis, kadının intihar etme olasılığına karşın itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekibini de çağırdı.

“ YARDIM  EDİN”

Çatıya çıkan polis memurları, hamile olan kadını intihardan vazgeçirmeye çalıştı. Ancak, genç kadın, ayaklarını boşluğa sarkıtıp, sokaklarda yaşadığını belirtip, “Hiç kimse bana yardımcı olmuyor. Valiliğe başvurdum, ‘sokakta yaşıyorum bana yardımcı olun’ dedim. Kimse ilgilenmedi. Ben sadece barınacağım karnımı doyuracağım sıcak bir yer istiyorum. Sokaklarda ölmek istemiyorum” dedi. Bu sırada itfaiye ekipleri de, hamile kadının atlama ihtimaline karşın hava yastığını açtı.

Polis memuru, hamile kadını intihardan vazgeçirmek için uzun süre uğraştı. Fidan Çiftçi, polis memurunun, “Söz, sana yardım edilmesi için çalışacağım” demesi üzerine intihardan vazgeçti. Ambulansa bindirilip hastaneye götürülen hamile kadın, tedavisinin ardından polis merkezinde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

 

takipçi satın al