5 Ayrı Dilde Ezgiler - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 02:53

5 Ayrı Dilde Ezgiler

Son Güncelleme :

03 Nisan 2015 - 14:00

seyhan_5ayri_dilSeyhan Belediyesi Portakal Çiçeği Karnavalı’ kapsamında ‘Bu Toprağın Sesi’ temalı ilginç ve renkli bir konser programı gerçekleştirildi. Etkinlikte 5 ayrı dilde ezgiler seslendirildi.

Adana’da başlayan portakal Çiçeği Karnavalı birçok etkiliğe sahne olurken Seyhan Belediyesi’nin kendi bünyesinde gerçekleştirdiği etkinlikler vatandaşlardan oldukça fazla ilgi görüyor. Gün boyu karnaval alanında yapılan etkinliklerin yanında akşamları ise farkıl farklı konserler düzenleniyor.  Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ‘Bu Toprağın Sesi’ temalı ilginç ve renkli bir konser programı gerçekleştirildi. Beş ayrı dilde ezgilerin seslendirildiği konserde Ayhan Yılmazer, Murat Özmü, Soner Gülal, Onur Özsolak, Birsel Şenel, Sümran Fettahlıoğlu ve Esra Uğureli sahne aldı.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, karnavalın Adana’nın tanıtımına önemli katkılar sağladığına dikkat çekerek Adana’ya katkı koyan tüm organizasyonlara ve etkiliklere destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Karalar, “Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında her gün farklı farklı etkinliklerle bir araya geliyoruz. Bu karnavala önem veriyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden bugüne kadar kültüre sanata önem veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Koro kendilerini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 

takipçi satın al