5 Ocak Stadyumu için Yarışma - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 13:49

5 Ocak Stadyumu için Yarışma

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2013 - 16:05

5ocak_yarismaTMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, yeni yapılacak bir stadyum sonrası kentin en merkezi yerinde boş kalacak 5 Ocak Stadyumu yerinin kentsel açıdan en uygun şekilde değerlendirilmesini sağlamak amacıyla “Kent İçin Dönüşüm Ulusal Mimarlık Fikir Yarışması” düzenlenmesini kararlaştırdı.

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, bu yarışma organizasyonu ile Adana’nın en güncel sorununa sahip çıkmayı hedeflediklerini belirterek,”Yarışmanın amacı ve konusu Kent dışına
yeni bir stadyum yapılarak, bugünkü stadyumun yerine yalnızca para odaklı işlevlerin getirilmesine karşı bir görüş geliştirmek” şeklinde konuştu.

MİMARLAR VE ÖĞRENCİLER KATILIYOR

mimar_juriYarışma, Mimarlar Odası Adana Şubesi’nin TMMOB Mimarlar Odası Mimarlık Mühendislik Şehircilik ve Kentsel Tasarım Proje Yarışmaları Yönetmeliği uyarınca serbest ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş olduğu bir mimarlık fikir projesi yarışması olarak ifade edildi.
Yetkililer yarışmanın A ve B kategorisi olmak üzere iki ayrı bölümde yapılacağını, A kategorisine Mimarlar Odası üyelerinin, B kategorisine ise Mimarlık öğrencilerinin katılabileceğini açıkladı.

JÜRİ BAŞKANI CENGİZ BEKTAŞ

Ulusal Mimari Fikir Yarışması Danışman jüri üyeleri Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Yusuf Gürçınar, Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, Şehir ve Bölge
Plancıları Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya, İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Abdullah Bakır, Peyzaj Mimarları Odası Adana Şube Başkanı Ramazan Doğru’dan oluştu.

cengizbektasÖte yandan Seçici Kurul Üyeleri de belirlendi. Kurul Başkanlığına ünlü mimar Cengiz Bektaş seçilirken Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Erkin Erten, Mimar Yusuf Serin, Mimar-Şehir Bölge Plancısı Mehmet Keskin ve Mimar Samet Karyaldız kurulda üye olarak yer aldı.

takipçi satın al