Hotivi

6. VETERANLAR MASA TENİSİ ŞAMPİYONASINDA 3 BİN MAÇ - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 07:06

6. VETERANLAR MASA TENİSİ ŞAMPİYONASINDA 3 BİN MAÇ

6. VETERANLAR MASA TENİSİ ŞAMPİYONASINDA 3 BİN MAÇ
Son Güncelleme :

19 Mart 2018 - 17:07

Adana’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilciliği ile Çukurova Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “Adana 6.Vetaranlar Masa Tenisi Turnuvası” tamamlandı.
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sakıp Sabancı Spor Salonu’nda 2 gün süren müsabakaları Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halit Yılmazel , Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Kadir Gül ,Çukurova Üniversitesi BESYO Müdür Yardımcısı Ercan Yeldan ile müsabakalara sponsor olan kuruluşların temsilcileri yakından takip etti.
Müsabaka öncesi tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşma yapan Adana Valisi Mahmut Demirtaş , turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar dileyerek, “Adana’nın doğal ve kültürel güzellikleri bakımdan muhteşem bir şehir olup bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış ilimizdir.Gelen konuk misafirlerimize Adana misafirperverliğini gösterdiğimize inanıyorum. Bu turnuvanın gerçekleştirilmesinde emeği olan tüm kurum ve kuruluşlar ile sponsor kuruluşlara teşekkür ederim” diye konuştu.
Turnuva Komitesi Başkanı Kemal Sağ,“ 42 masada toplam 3 bin maç oynandı. Bu müsabakalar Adana’nın tanıtımına büyük katkı yapıyor. Bu önemli organizasyona gösterilen ilginin her geçen yıl daha da artması memnuniyet verici. Geleneksel olarak yapılan ve bu yıl altıncısı düzenlenen Adana Veteranlar Masa Tenisi turnuvasına Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Güney Kore, Irak, İran, KKTC, Rusya, Suriye, Özbekistan ve Birleşik Amerika’dan 32 ilden toplam 331 sporcu katıldı” dedi.
Ayrıca Adana Masa Tenisi Tertip Komitesi tarafından turnuvaya emeği geçen kurum ve kuruluşlara plaket ve hediye paketi takdim edildi.
-KİMLER DERECEYE GİRDİ?-
Gerçekleştirilen müsabakalarda dereceye giren sporcular şu şekilde:
30-39 Tek Erkekler
1-Tugay Göl (Samsun)
2-Alp Kayman (Kayseri)
3-Velihan Çayhan (Ankara)
3-Ali Mustafa (Irak)
Cons.: Zafer Ercan Türemiş (Adana)

40-49 Tek Erkekler
1-Paata Pirstkhalava (Gürcistan)
2-Reza Gafarpour (İran)
3-Murat Yılmaz (İzmir)
3-Hasan Çağrıcı (Ankara)
Cons.: Ramazan Çelikmez (Antalya)

50-59 Tek Erkekler
1-Cengiz Akdağlı (Muğla)
2-Murat Günay (İstanbul)
3-Salih Bilgin (Adana)
3-Ensari Acar (Ankara)
Cons.: Muhsin Şen (Eskişehir)
60-64 Tek Erkekler
1-Mustafa Necati Günay (İstanbul)
2-Ahmet Ertuğrul Henden (İstanbul)
3-Bektaş Aydoğan (Almanya)
3-Celal Özal (İstanbul)
Cons.: İsmet Türksayar (Kahramanmaraş)

65-69 Tek Erkekler
1-Fehmi Yavuzer (Bursa)
2-Abdurrahman Faruk Pınar (Manisa)
3-Nazmi Battal (Ankara)
3-Fadıl Olguner (KKTC)
Cons.: Şenel Altun (Eskişehir)

70-74 Tek Erkekler
1-Abdullah Aydın (İstanbul)
2-Suphi Atlıhan (İstanbul)
3-Mehmet Erdem (Adana)
3-Ahmet Kuzu (Bursa)
Cons.: Erol Özhan (İstanbul)
75+ Tek Erkekler
1-Ercan Ceylan (İstanbul)
2-Aydın Bingöl (İstanbul)
3-Ahmet Özer (Mersin)
3-Ünal Çenet (Adana)

30-39 Tek Kadınlar
1-Özlem Şahin (Hatay)
2-Sinem Akbay (Hatay)
3-Nadejda Tsoy (Özbekistan)
3-Eda Özer (Adana)
Cons.: Çilem Yatarkalkmaz (Ankara)

40-49 Tek Kadınlar
1-Betül Tan (Mersin)
2-Ülkü Belir (Bursa)
3-Ebru Banu Erdoğan (İstanbul)
3-Sibel Çullu Tekin (Osmaniye)
Cons.: Mehtap Aydın (Giresun)
50-59 Tek Kadınlar
1-Işık Ertufan (İstanbul)
2-Yeşim Akdeniz (İzmir)
3-Serpil Pınar (İstanbul)
3-Şule Yıldön (İstanbul)
Cons.: Sibel Çallı (İstanbul)
60+ Tek Kadınlar
1-Nil Daldir (İzmir)
2-Elife Sağ (Adana)
3-Nurgül Türemiş (Adana)
3-Şerife Tandel (İstanbul)
Cons.: Mehlika Basut (İstanbul)
30-39 Çift Erkekler
1-Alp Kayman/Velihan Çayhan (Ankara)
2-Suat Uğurlu/Ömer Erdoğan
3-Erdinç Halbutoğulları/Ufuk Altınkaya (Adana)
3-Berkem Ertem/Mohammed Mageed
Cons.: Atilla Serbest/Ramazan Gürel
40-49 Çift Erkekler
1-Atilla Aydın/Paata Pirstkhalava (Ankara/Gürcistan)
2-Cengiz Akdağlı/Reza Gafarpour (Muğla/İran)
3-İbrahim Eke/Mesut Barkale (Konya)
3-Serkan Gücen/Sinan Kürün (Ankara)
Cons.: Mahmut Doğru/Rauf Doğru (Samsun)
50-59 Çift Erkekler
1-Atilla Çamlıdağ/Murat Günay (İstanbul)
2-Ahmet Yusuf Ark/Temel Gökkaya (İzmir)
3-Arslan Külünk/Cihan Yılmaz (İzmir)
3-Adnan Yüksel/Ümit Zedelenmez (Ankara)
Cons.: Tamer Ağar/Tümer Eren (Adana)
60-64 Çift Erkekler
1-Ahmet Ertuğrul Henden/Mustafa Akar (İstanbul)
2-Kemal Sağ/Turgay Albayrak (Adana)
3-Filiz Özçelik/Mustafa Necati Günay (İstanbul)
3-Celal Özal/Zihni Tunay (İstanbul)
Cons.: İsmet Türksayar/Yalçın Kalay (K.Maraş)
65-69 Çift Erkekler
1-Fadıl Olguner/Fehmi Yavuzer (KKTC/Bırsa)
2-Sadi Uluçay/Sabri Metin İskit (İstanbul)
3-Sadullah Şen/Şenel Altun (Eskişehir)
3-Abdurrahman Faruk Pınar/Fatih Bodur
Cons.: Halil Kargın/Kemal Develi
70+ Çift Erkekler
1-Abdullah Aydın/Erman Bozkurt (İstanbul)
2-Ahmet Kuzu/Suphi Atlıhan (Bursa/İstanbul)
3-Aydın Bingöl/Ercan Ceylan (İstanbul)
3-Can Bingöl/Erol Özhan (İstanbul)
Cons.: Ahmet Özer/Ünal Çenet
30+ Çift Kadınlar
1-Serpil Pınar/Ülkü Belir (İstanbul/Bursa)
2-Işık Ertufan/Yeşim Akdeniz (İstanbul/İzmir)
3-Ebru Banu Erdoğan/Şule Yıldön (İstanbul)
3-Özlem Şahin/Sinem Akbay (Hatay)
Cons.: Nilgün Leblebici/Sibel Çallı (İstanbul)

Karışık Çiftler
1-Betül Tan/Paata Pirstkhalava (Mersin/Gürcistan)
2-Işık Ertufan/Savaş Ertufan (İstanbul)
3-Ülkü Belir/Mehmet Şen (Bursa)
3-Gamze Gül Köseler/Salih Bilgin (Adana)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al