Hotivi

7 Haziran var olma seçimi - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 18:20

7 Haziran var olma seçimi

Son Güncelleme :

17 Nisan 2015 - 9:34

seyfettin_yilmaz_mhp_fevzipasa (2)MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinin Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin var olma seçimi olduğunu, vatan topraklarını bölmek isteyenlere karşı halkın tercihini MHP’den yana kullanacağından şüphesi olmadığını söyledi. Seyfettin Yılmaz, yapılan anketlerde MHP’nin oy oranının yüzde 21’lerden yüzde 25’lere tırmandığını vurguladı.

Fevzipaşa Mahallesi’nde partisinin düzenlediği toplantıda konuşan Seyfettin Yılmaz, cumhuriyet tarihinin en kritik seçiminin 7 Haziran’da yaşanacağını vurguladı, “Bu seçimler, Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin var olma seçimidir. 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarına göre, Türk Devleti, Türk Milleti, ya güçlü bir şekilde varlığını sürdürecek, yada Türk Devleti’nin yerine federasyon yapısı gelecektir. Çünkü; Türk Milleti’ni parçalara ayırarak, Türkiye’yi bölmek istiyorlar. Ben inanıyorum ki; Fevzipaşa, Barış ve Aydınlar buna müsaade etmeyecektir” dedi.seyfettin_yilmaz_mhp_fevzipasa (1)

Yılmaz, milletin evlatları yoklukla, sıkıntılarla boğuşurken beş yıldızlı otellerde, saraylarda, yatlarda sefa sürenlerin ülkeyi bölüp, bir PKK devletinin kurulmasının önünü açtığını vurguladı.

Seyfettin Yılmaz, gerek AKP, gerek saray, gerekse kendi partisinin yaptırdığı anketlerde MHP’nin oy oranının yüzde 21 düzeyinde yansıdığını, bu desteğin hızla yüzde 25’e doğru tırmandığını dile getirdi. AKP’nin ise yüzde 38’lerden hızla aşağı düştüğünü vurgulayan Yılmaz, “Tarafsız olacağına, bütün partilere eşit mesafede duracağına dair namusu ve şerefi üzerine ant içen zatı muhterem bunu gördü, sözde başbakanı bir kenara itti, ceketini çıkardı. Çünkü korku dağları sardı. MHP iktidara geldiğinde biliyorlar ki, hırsızlığın, yolsuzluğun, ihanetin hesabı sonuna kadar soracaktır” dedi.

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO

13 yıldır Türkiye’yi tek başına yöneten AKP’nin yoksullukla boğuşan halkın sorunlarına çözüm üretemediğini, halen işsizliğin ülkenin en önemli sıkıntısı olmayı sürdürdüğünü de kaydeden Seyfettin Yılmaz, “Fakir fukaranın, garip gurabanın, sessiz yığınların sesi olacağız dediler. Adana’yı karış karış geziyorum. 4 yıllık milletvekilliğim döneminde fakir fukara, garip guraba aynı yerinde duruyor. Hiçbir iyileşme yok. Geçim sıkıntısı insanımızın boynunu bükmüş. Taşeron işçiliği yaygınlaşmış, ahtapot gibi her tarafı sarmış. İnşallah buradan ilan ediyorum,  7 Haziran’da iktidara geldiğimizde taşeron işçilerin tamamına kadro vereceğiz. Bu benim sözüm değil, dürüstlüğüyle Türk Milleti’nin kabul ettiği bilge liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sözüdür” diye konuştu.

takipçi satın al