Hotivi

7 Ülke öğrencisinden gösteri - Adana UlusAdana Ulus

24 Haziran 2021 - 12:27

7 Ülke öğrencisinden gösteri

Son Güncelleme :

16 Mayıs 2013 - 17:12

Adana’da ‘’9. Uluslar arası Engelli Gençlik Festivali’’ bütün hızıyla sürüyor. Etkinliğe katılan 7 ülkeden öğrenciler, gösterilerde bulundular.

Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, İsveç, Azarbeycan, Romanya, 7ulkeengelliHollanda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan ile Türkiye’den Diyarbakır Sağır ve Dilsizler Halk Oyunları Ekibi ile Adana’dan özel rehabilitasyon Merkezi’nden katılan öğrenciler, gösteriler sundular.

Etkinlikte  konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Zihni Aldırmaz,  engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için  kentte önemli hizmetler verdiklerini söyledi.

Aldırmaz, şöyle devam etti:

engelli_7ulke ‘’Engellilere çok önem veriyoruz. Onların, yaşamlarını kolaylaştırmak, istihdam etmek için projeler üretiyoruz. Bu konuda bizlere her koşulda destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile Kent Konseyi Engelli Meclisi  Başkanı Ali Duran Karakaya ile koordineli çalışıyoruz’’ diye konuştu.

Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, göremeyen, duyamayan, yürüyemeyen her insanın özgürce dolaşabileceği ve her işini göreceği, hiç kimsenin kendinden farklı olana acıyarak veya yadırgayarak bakmadığı bir dünya istediklerini belirterek, festivale katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Bu arada, etkinlik boyunca izleyicilere yönelik,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden işaret dili tercümanı Sibel Özüer ve Yabancı Dil çevirmeni Fadime Kar tercüme etti. İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun açtığı stantlarda ise engelliler tarafından üretilen hediyelik eşyalar satışa sunuldu.Mersin ve Adana’da gercekleştirilecek”2013 Mersin 17. Akdeniz Oyunları” maskotu olan caretta caretta  etkinlik boyunca öğrenciler arasında dolaşarak hem anahtarlık dağıttı  hem de anı fotoğrafı çektirdi.

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve diğer yetkililer katılarak destek verdiler.

 

takipçi satın al