Hotivi

Vekil Mektubuna Validen yanıt - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 06:54

Vekil Mektubuna Validen yanıt

Son Güncelleme :

14 Mayıs 2013 - 1:46

vali_hurriyetvali_milliyetTürkiye yine Adana’ yı konuşuyor. Bu kez ne Adana kavgası var gündemde ne de sanayisi. Bu kez 3 dönemden bu yana İktidardaki Ak Parti Adana Milletvekili eski Kaymakam Ali Küçükaydın ile Vali Hüseyin Avni Coş arasındaki mektup davası gündeme oturdu. Adana Ak Parti Milletvekili  Ali Küçükaydın’ın İçişleri Bakanı Muammer Güler’e gönderdiği şikayet mektubu yaygın medyanın manşetlerine taşındı.

ABD’de bulunan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, hakkındaki iddialarli yazılı bir açıklama yaptı. Vali Coş, iddiaların gerçekten uzak olduğunu ifade ederek şu görüşler yer aldı:

“Daha önce İl Valisini yıpratmak amacıyla organize bir şekilde çeşitli makamlara gönderilen binlerce iftira mektubundaki isnatların, bu kez bir parlamentere atfen bazı basın organlarında yer alması üzüntüyle müşahede edilmiştir. İftiraların sorumlularını ve bu iftira konularını daha önce basına taşıyan basın mensupları hakkında kişilik haklarımıza verdikleri ağır zarar nedeniyle yargıya başvurulmuş ve cezalandırılmaları istenilmiştir. Bu iftiralara ilişkin açılmış davalar ve soruşturmalar devam etmektedir. Adalete inanan, hukuka saygılı olan herkesin, hukukun temel ilkelerinden masumiyet prensibine uygun davranması, yargılama sürecini etkilemekten kaçınması ve yargı kararını beklemesi gerekmektedir.”

takipçi satın al