Hotivi

Adaletin olmadığı yerde kalkınmadan bahsedilemez - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 22:36

Adaletin olmadığı yerde kalkınmadan bahsedilemez

Son Güncelleme :

22 Ağustos 2013 - 12:30

Cumhuriyet Halk Partisi Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Mekin Şahin, Adana Sevdalıları Dayanışma, Yardımlaşma, Kültür ve Turizm Derneği adanasevdali_msahinBaşkanı Tahir Akın ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Yüreğir’de yapacağı projeler hakkında görüşlerini anlatan Mekin Şahin, ‘Yüreğir emekçilerin çoğunlukta olduğu bir ilçe.Yıllardır siyasetteki hizmeti de alamayan bir ilçe haline geldi.Yüreğir’deki siyaset Adana siyasetini de ilgilendiriyor. Büyükşehirin CHP’li bir belediye yapılabilmesi için, öncelikle Yüreğir’de başarılı olunması gerekiyor.’dedi.

‘MEĞERSE MAKETMİŞ’

1977 yılından bu yana Yüreğir’de olduğunu ifade eden Şahin, ‘Geçtiğimiz günlerde ulusal bir gazetede ‘Yüreğir değişiyor’ diye bir manşet ve fotoğraf dikkatimi çekti.Fotoğrafa bakıyorum Yüreğir’le alakası yok.Sonra haberi okuyunca fotoğrafın yapılacak TOKİ projesi ile ilgili maketin fotoğrafı olduğunu anladım.Yüreğir’e yıllardır bir çivi çakılmadığı gibi, bazı bölgeleri de rant uğruna harcandı.Yüreğir’in 3 mahallesi kısmi olmak üzere tamamında kentsel dönüşüm uygulanmalı. Fakat Adana’nın iklim koşullarına uygun olmayan TOKİ’nin bugün yaptığı binalar gibi yapılmamalı. Bizim yapacağımız kentsel dönüşüm planında vatandaşın cebinden bir kuruş çıkmayacak.Şimdi yapılan kentsel dönüşümde adalet yok.Adaletin olmadığı yerde de kalkınmadan bahsedilemez.’dedi.

Genel seçimlerde ‘Halk iktidarı’ ve ‘Herkes için CHP’ sloganıyla çalışmalar yapıldığı fakat bunun tam anlamıyla altının doldurulmadığını söyleyen Şahin, ‘Bu sloganlarımızın altı bu yerel seçimlerde tam anlamıyla doldurulmalı ve halkımızın Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarının tam donanımlı, projelerle, çalışmalarla halk için var olduğu hissetirilmeli.Yüreğir’in kurtuluşu ancak CHP’li bir belediye tarafından olabilir.Belediyeler istihdam alanları değil, bu alanları yaratacak kamu kuruluşlarıdır.Mesela Yüreğir’de gençliği çekebilecek bir yer yok.Irmağın kenarına bakıyorsunuz, halkın yararlanacağı, oturacağı bir yer yok.Bizim kentsel dönüşüm projelerimizde her şey halk için düşünülmüş durumda.Gençlerimizde, yaşlılarımızda, bu kentsel dönüşüm projeleri ile Yüreğir’de gerçek şehir yaşamı ile tanışacak.’diye konuştu.

‘DEĞER YARGILARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ’

İnsanlar arasında din, dil, ırk, mezhep ayrımına karşı olduklarını ifade eden Mekin Şahin, ‘Biz CHP’li belediyeler olarak her şeyden önce değer yargılarına sahip çıkacağız. 2002 yılından bu yana dinimiz üzerinden siyaset yapanların sonu ANAP’ın siyasi sonu gibi olacak.Halkın aydınlık geleceğinin, ancak önderliğini CHP iktidarının yaptığı bir iktidarla mümkün olduğunu her yerde anlatmalıyız.Bizler Yüreğir’de 20 yıllık hasrete son vereceğiz.Sizler gibi amaçları Adana ve Adanalıların geleceği olan dernekler ve sivil toplumu örgütleri de CHP ile iç içe olursa bizleri memnun edersiniz.’dedi.

‘DESTEK VERMEYE HAZIRIZ’

Adana Sevdalıları Dayanışma, Yardımlaşma, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Tahir Akın yapılan ziyaretten dolayı Mekin Şahin’e memnuniyetini belirterek, ‘Önümüzdeki günlerde Yüreğir ilçemizde geniş kapsamlı bir mahalle toplantısı düzenlemeyi planlıyoruz.Bu toplantıda CHP örgütü yöneticilerinin yanısıra sizinde aramızda olmanızı istiyoruz.Yaptığınız ziyaretten dolayı size teşekkür ediyoruz. Size her zaman destek vermeye hazırız.’diye konuştu.

Şahin’in yaptığı ziyarette dernek başkanı Akın’ın yanı sıra derneğin başkan yardımcısı, CHP Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı  Aysel Çakas ve dernek saymanı, CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Serhan Dördü de hazır bulundular.

takipçi satın al