Hotivi

ADAMOB'dan "Adana Geleceğini Seçiyor" Paneli - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 17:17

ADAMOB’dan “Adana Geleceğini Seçiyor” Paneli

ADAMOB’dan “Adana Geleceğini Seçiyor” Paneli
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2015 - 13:19

adamob_hasan_emir_kaviAdana Akademik Meslek Odaları Birliği(ADAMOB) 7 Haziran Seçimleri Öncesi TBMM’nde grubu bulunan 4 siyasi partinin birer temsilcisinin katılacağı “Adana Geleceğini Seçiyor” paneli düzenledi.

ADAMOB Dönem Sözcüsü TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Hasan Emir Kavi, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti(ÇGC)’nde “Adana Geleceğini Seçiyor” paneli ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Tabip Odası Başkanı Neslihan Önenli Mungan, Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Baro adına Yönetim Kurulu Sayman Üye Hale Arabacı Özdemir’in de katıldığı basın toplantısında Dönem Sözcüsü Hasan Emir Kavi, panel ile ilgili bilgi verdi. Kavi şöyle konuştu:

“Akademik Meslek Odaları olarak bizler, bir yandan insana karşı işlenmiş suçlara karşı çıkıyoruz, öte yandan da insana olan sorumluluklarımızı biliyoruz ve sorumluluklarımızın gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bir yandan üyelerimizin bilimsel temele dayanan çalışmalarını, bilim insanlarının çalışmaları ile birleştiriyor, örgütlerimizin deneyimlerinin süzgecinden geçiriyoruz. Bu şekilde ülkenin sorunlarını tespit ediyor, çözüm önerilerini sunuyoruz. Meslek alanlarımız üzerinden Türkiye gerçeklerini ortaya koyuyoruz. Bir yandan da üyelerimizin haklarının elde edilmesine, taleplerinin gerçekleşmesine yönelik çabalarda bulunuyoruz.

Ünlü bir düşünür olan Platon, “Devlet” adlı eserinde ideal devletin nasıl olacağını belirtmiştir. Ve bu devlette insanlar üç sınıfa bölünmüştür; Çalışanlar (işçiler, çiftçiler, zanaatkarlar), bekçiler (askerler) ve yöneticiler. Bu toplumda her sınıfın bir erdemi vardır. Yöneticilerin erdemi ise bilgeliktir.adamob_cgc_panel_

PANEL 13 MAYIS’TA

Yapılacak olan panelin amacı; bizleri yönetmeye aday olan kişilere bize bilgeliklerini göstermeleri için Adana özelinde Adalet, Kent Kültürü, İşsizlik, İç-Dış Göç, Sağlık, Tarım ve Sanayi gibi konu başlıklarında belirlemiş olduğu sorunları ve çözüm önerilerini anlatabileceği bir platform oluşturarak oda üyelerinin ve halkımızın değerlendirmelerine sunmaktır.”

Kavi, ADAMOB olarak; 13 Mayıs  saat 18:00’de  şu an TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Adana Milletvekili adaylarından birisinin katılımı ile ortak bir panel yapılmasını kararlaştırdıklarını kaydetti. Kavi, panele basın mensuplarını, oda üyelerini ve tüm halkı davet etti.

MHP, HDP, AKP VE CHP ADAYLARI KATILIYOR

Seyhan Oteli’nde Moderatörlüğünü TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı’nın yapacağı “Adana Geleceğini Seçiyor” panelinde MHP Adana Milletvekili ve 3. Sıra Milletvekili Adayı Orman Mühendisi Seyfettin Yılmaz, HDP 1. Sıra Milletvekili Adayı Doktor Rıdvan Turan,  CHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Avukat Elif Doğan Türkmen, AKP Adana Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Necdet Ünüvar konuşmacı olarak katılacak.

ADAMOB NEDİR?

Kısa adı ADAMOB olan  Adana Akademik Meslek Odaları Birliği, Adana Barosu, Adana Diş Hekimleri Odası, Adana Eczacı Odası, Adana Tabip Odası, TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu ve Adana Veteriner Hekimler Odasının bir araya gelerek, 30.12.2013 tarihinde kuruldu. Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB), Adana’daki Akademik Meslek Kuruluşları arasındaki mesleki dayanışmayı arttırmak, Akademik Meslek Kuruluşlarının ortak çalışmalar yapmasını sağlayarak dayanışma ve güç birliği ile Adana’yı sağlıklı, daha yaşanabilir bir kent kültürüne ulaştırmak, bu kapsamda toplumun sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunmak, demokratik ve örgütlü bir toplum yapısını oluşturma sürecine katkıda bulunmak hedefiyle oluşturuldu.

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al