Hotivi

Bu açılış Vali ve Aldırmaz'ı buluşturdu - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 02:42

Bu açılış Vali ve Aldırmaz’ı buluşturdu

Son Güncelleme :

29 Nisan 2013 - 16:33

ADANA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU ALİ GÜLLERİ SPOR MERKEZİ AÇILDI

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASKF) yeni binasını hizmete açmaktan dolayı çok duygulandığını söyledi.

Baykan, kendisinin de uzun yıllar Konya’da ASKF Başkanlığı görevinde bulunduğunu, Adana ASKF Başkanı Ali Gülleri’nin çalışmalarını yakından izlediğini ve beğendiğini belirterek, “Bu çağdaş binada amatör spor kulüplerine daha hızlı ve güzel hizmetler verileceğine inanıyorum’’ dedi.

askfAdana’yı Akdeniz Oyunları için sürekli ziyaret ettiğini anımsatan Baykan, şöyle devam etti:

‘’Ali Gülleri Spor Merkezi’nin önce Adana’ya sonrada ülke sporuna hayırlar getirmesini dilerim. Adana’ya çeşitli sportif görevlerimiz vesilesiyle geldiğimiz zaman Ali Gülleri ile birlikte olduk. Gülleri’nin en büyük rüyası, kentte yeni ASKF hizmet binasına kavuşturmaktı. Nihayet Gülleri’nin rüyası gerçekleşti. Kendisini yeni tesis açılışında neşeli, dinamik olarak gördüm. Dilerim, diğer illerde  böyle çağdaş tesislere kavuşur.’’

 

-VALİ COŞ: “SPORU TEŞVİK ETMEMİZ GEREKİYOR”-

Vali Hüseyin Avni Coş ise yaptığı konuşmada spor evrenselliğine değinerek ”Hepimizin sevinç ve gurur duyduğu bu tesiste emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Amatör spor ilimizde ne kadar güçlenebilirse toplumumuzun spora olan ilgisi o kadar artmış demektir. Bunun için özellikle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spora teşvik etmemiz gerekmektedir’’ diye konuştu.

Gülleri, açılışta yaptığı konuşmada, “ben” yerine her zaman ‘’biz’’  sözcüğünü kullandığını, ekip çalışmasına önem verdiğini, yönetici ve üyelerin katkısıyla modern binaya kavuştuklarını kaydetti.

Federasyon olarak Adana’da 1986 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini ifade eden Gülleri, eski başkanlardan Av. Haluk Güner Köktürk, Merhum Tahir Boğa’nın hizmetlerinin unutulmayacağını belirtti.

SPOR AİLESİ AÇILIŞA DESTEK VERDİ-

ASKF ‘’Ali Gülleri Spor Merkezi’’ törenle açılışına, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Vali Çoş, Genel Müdür Baykan, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Sarıcam Belediye Başkanı Ahmet Zembilci, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Türkiye Amatör Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi Adana Demirspor Kulüp Başkanı Önder Serin, Adanaspor Futbol Şube Sorumlusu Hamza Akgül, ASKF Başkanı Gülleri ile amatör sporcular, hakem, antrenör ve yöneticiler katıldı.

takipçi satın al