Hotivi

Adana ASKİ'den Su Yürüyüşü - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 20:20

Adana ASKİ’den Su Yürüyüşü

Son Güncelleme :

24 Mart 2015 - 14:29

aski_su_zirvesi (2)Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi,  Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında çocuklara suya ulaşmaktaki zorluğu anlatmak için Su Yürüyüşü düzenledi. İlköğretim öğrencilerinin sırt çantalarında su taşıdığı etkinlikte kaliteli suya ulaşmanın ne denli güç olduğu konusunda farkındalık oluşturuldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden yola çıkan öğrenciler 2 km boyunca su taşıdılar. ASKİ Genel Müdürlüğü binasına kadar süren yürüyüşte Genel Müdür Rahmi PEKAR ve ASKİ Spor Bayan Basketbol Takımı oyuncuları çocukları karşıladı.

Birleşmiş Milletler raporuna göre kaliteli suya ulaşmak için dünyada ortalama 13 kilometre yol yüründüğü belirtilmiştir. Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, bu bilgiden yola çıkarak düzenlediği yürüyüşte suyun ne kadar önemli ve ulaşılması zor bir şey olduğunu geleceğimiz olan çocukların pekiştirmelerini amaçlayan bir etkinlik düzenledi. aski_su_zirvesi (1)

ASKİ Genel Müdürlüğü önünde çocukları karşılayan Rahmi Pekar, bilinçli su tüketimi yapılması gerektiği hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonra Genel Müdür Rahmi Pekar öğrencilere madalya ve çeşitli hediyeler verdi.

Böylesine duyarlı bir organizasyonun parçası olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden ASKİ Spor oyuncuları da çocuklara imzalı forma hediye etti.

takipçi satın al