Hotivi

Şanlıurfa’ya Örnek Oldu - Adana UlusAdana Ulus

18 Haziran 2021 - 22:08

Şanlıurfa’ya Örnek Oldu

Son Güncelleme :

28 Nisan 2013 - 11:06

Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO), hayvanlara değer verilmesi, onların daha iyi şartlarda barınması, hayvanlara kötü muamele ve işkencenin önlenmesi için çalışmalarını ülke genelinde sürdürüyor.

dohaykoŞanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık’ı arayarak, “Köpekler için hastanelerden de yemek teminine başladık. Yeni bir eleman görevlendirdik ve yeni yemek kapları alındı. Ben aç kalırım, onları aç bırakmam” diyerek, Adana’ya bir ekip gönderdi.

Şanlıurfa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü  Şahin Apaydın ve beraberinde heyet HAYTAP Başkan Yardımcısı ve DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık’ı ziyaret etti. DOHAYKO Genel Merkezi’nde gerçekleşen uzun süreli sohbet ve bilgi alışverişinde, Çıtırık, bir hayvan barınağının ne şekilde inşa edilmesi ve donatılması gerektiği konusunda örnekler aktardı. Ardından Adana Büyükşehir Belediyesi-DOHAYKO Hayvan Barınağı’na gidildi. Barınağı gezen Apaydın, “Şanlıurfa’daki barınağımızla ilgili Adana DOHAYKO barınağını örnek alıyoruz. Tüm eksikleri gidermek için mümkün mertebe gayret göstereceğiz” dedi.

dohayko_ziyaretAdana Barınağındaki kulübeleri de inceleyen Apaydın, “Can dostlarımız için bu kulübelerden yaptıracağız” diye konuştu.

takipçi satın al