Adana CHP’de 90. yıl kokteyli - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:28

Adana CHP’de 90. yıl kokteyli

Son Güncelleme :

10 Eylül 2013 - 17:02

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 90. Yılı Adana’da da kutlandı. Atatürk Parkı’nda başlayan kutlamalar İl binasındaki kokteyl ile devam etti.

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, 90. Yıl kokteylinde, “Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız, haksızlıklara karşı kararlılığımız devam edecektir” dedi.

CHP Adana İl Başkanlığında düzenlenen 90.yıl kokteyline; CHP Adana Milletvekili  Ali Demirçalı CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, Yüreğir İlçe Başkanı Turgut Üstün, Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, Sarıçam İlçe Başkanı Musa Gökdemir,İl Kadın Kolları,Gençlik Kolları,Adana,Büyükşehir ve Merkez ilçelerin Belediye Başkan aday adayları, partililer ,çeşitli sendikalar, Esnaf Odaları Birliğine bağlı çeşitli esnaf odaları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer’in konuşmasından sonra yapılan kokteyl’de partililer coşku içerinde müzik eşliğinde türküler söylediler.

Kokteyle katılımın yüksek olması parti içerisinde birlik ve beraberlik görüntüsü verirken, partililer İl Başkanı Orhan Sümer’e yapılan 90.yıl etkinlerinden dolayı teşekkür edip kutladılar.

Kokteyl’de partililere yaptığı konuşmada; Çağdaş Türkiye’nin temellerini atan CHP’nin, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasisini inşa ettiğini ifade eden Sümer, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve bundan sonra da mücadele etmeye de devam edecektir.

Partimiz çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. İlk Genel Başkanımız, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleri bizler için gurur kaynağı ve sorumluluk duygusunun nedenidir” dedi.

chpadana90yil_CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, konuşmasının sonunda: “Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız, haksızlıklara karşı kararlılığımız devam edecektir. Bu karşı duruşta en büyük gücü halkımızdan, değerli partililerinden alan CHP, daha da büyüyecek ve gelişecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor, partimizin kuruluşunun 90. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum’’dedi

takipçi satın al