Adana CHP’de bir ilk ve rekor - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 09:50

Adana CHP’de bir ilk ve rekor

Adana CHP’de bir ilk ve rekor
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2015 - 9:13

CHP Adana örgütünde bir ilk yaşandı. Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş ve yönetiminin istifa ettirilmesinden sonra 5 ilçe örgütü de görevden alındı.

İl Başkanı Burhanettin Bulut’un ısrarları sonucu gerçekleştirilen örgüt operasyonları CHP Adana örgütünü de gerdi. Bulut’un önerisi ile Seyhan İlçe Başkanlığına, Çukurova Belediye Meclis Üyesi ve CHP Adana İl Başkan Yardımcısı da olan Abeydullah Kolcu getirildi. Bulut ve ekibinin önerisi ve baskısı sonucu Seyhan İlçe yönetiminde de anlaşma sağlandı. İstifa ettirilen Reşit Karakuş yönetiminden 7 kişi ile birlikte Seyhan CHP İlçe yönetim kuruluna 18 isim önerildi. CHP MYK bu isimleri onayladı ve Seyhan İlçe Başkanı ile yönetimi belirlendi. Abeydullah Kolcu, yeni yönetimini 6 Temmuz’da toplayarak görev bölümü yaptı ve bunu kamuoyu ile paylaştı.

CHP’de yaşanan tüzük ihlaline tepkiler arttı. Seyhan CHP İlçe Başkanı ve yöneticilerinin istifası ile boşalmasına itiraz edildi. CHP MYK bu itirazları dikkate aldı ve başkan Abeydullah Kolcu ile 18 kişilik yönetimini düşürdü. MYK Abeydullah Kolcu başkanlığında CHP Seyhan’a Mustafa Göktaş, M. Ali Aslanlıoğlu, Mehmnet Semih Sabahşen ve Ümit Arif Özsoy’u geçici kurul olarak atadı.

CHP Seyhan’da yaşanan bu olay bütün dengeleri alt üst etti. Yaşanan bu süreçte CHP Seyhan eski İlçe Başkanı Reşit Karakuş ve ekibinin operasyonla ortadan kaldırıldığı görüşü yaygınlaştı. CHP kulislerinde Adana CHP Seyhan İlçe örgütünde yaşananların tarihte ilk olduğuna dikkat çekiyor.

1 HAFTA GÖREVDE KALABİLDİ

Abeydullah Kolcu Başkanlığında toplanan CHP  Seyhan İlçe yönetim kurulu görev paylaşımı yaptı. Yönetim görevinde bir hafta kalabildi. İşte 1 haftalık CHP Seyhan İlçe yönetimi:

Alper Tapanyiğit Sivil toplum örgütlerinden sorumlu başkan yardımcısı oldu.

İlçe Sekreteri – Mehmet Ali Arslanlıoğlu – Örgütlenme ve Örgütten sorumlu Başkan Yardımcısı M. Semih Sabahşen –  İdari ve Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Serpil Sağ – Sendikalardan sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Ayaz-Bilişim İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Sevinç Duvarcı Çetin – Parti içi Eğitimden sorumlu Başkan Yardımcısı Fatma Akdoğdu – Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Ümit Arif Özsoy – Basın ve Propaganda’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Özlem Çapar – Esnaf Odalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Göktaş – Meslek Odaları ve STÖ’lerden sorumlu Başkan Yardımcısı Alper Tapanyiğit – Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Hamza Yılmaz- Ulaşımdan sorumlu Başkan Yardımcısı Remzi Zöhre- Tarım işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan

İlçe yönetim Kurulu Üyeleri;  Ayet Aydın, Ömer Yavuz, Mehmet Girici ve Musa Ertekin

CHP SEYHAN’DA NE OLACAK?

CHP Seyhan İlçe örgütünde yaşanan sıkıntılar kulislerde “Şimdi Ne olacak?” sorusuna yanıt arıyor. 7 Haziran seçimleri öncesi 226 imzacı olağanüstü kongre için yargıya başvurdu. 5 kişilik geçici kurul atamasından sonra gözle CHP tüzüğüne çevrildi. Tüzüğe göre 30 günde CHP’nin Seyhan’da olağanüstü kongre yapması gerekiyor. 226 imzacının kararının nasıl çıkacağı ise bilinmiyor. CHP Adana İl örgütü ise süreci normal kurultay süreci olarak yorumluyor ve kurultay takvimi doğrultusunda seçimlerin yapılacağını ilan ediyor. CHP’deki gelişmelerin nasıl sonuçlanacağı da merak konusu olmaya devam ediyor..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al