Adana CHP’de Hesaplaşma 7 Haziran sonrası - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 13:18

Adana CHP’de Hesaplaşma 7 Haziran sonrası

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2015 - 14:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter Gürsel Tekin Türkiye’yi karış karış dolaşıyor. Bir koldan Kılıçdaroğlu, diğer koldan Gürsel Tekin, CHP’nin AKP’nin ezberini bozan projelerini halka anlatıyor. Bu projeler halkta karşılık ta buluyor.

Adana’da ne mi oluyor? CHP kaynıyor. CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl Adana’ya geliyor, milletvekili aday tanıtımına katılıyor. Atama ile CHP Adana İl Başkanlığına getirilen Eczacı Burhanettin Bulut ısrarla İl Kadın Kollarına getirmeye çalıştığı CHP üyesi olmayan bir ismi tanıtmaya çalışıyor.

CHP’de İl Kadın Kollarındaki kriz şimdilik donduruldu. Bu kez Seyhan İlçede olağanüstü imza krizi patlak verdi. 385 kongre delegesi bulunan CHP Seyhan’da 226 kişi imza toplayarak noterden ilçe örgütüne gönderdi. CHP seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş yazılı bir açıklama yaparak kongre tarihini 7 Haziran, yani genel seçimin yapılacağı tarih olarak ilan etti. Bu tarihte Seyhan İlçe kongresi yapılmasına Genel merkez sıcak bakacak mı, yapılabilecek mi?

CHP örgütünde yaşanan bu gelişmeler Ankara’da bekletiliyor. CHP’nin seçim çalışmalarını gölgede bırakmaması isteniyor. CHP İl’de Kadın Kolları ve Seyhan’da yaşananlar CHP’de 8 Haziran sonrasında fırtınanın kopacağının da habercisi. 8 Haziran sonrası neler olacak? Bunun yanıtını genel seçim sonrası göreceğiz. Kimler disiplin kuruluna verilecek, kimlerin kesin ihracı istenecek?

takipçi satın al