Adana CHP'de Kimler Meclis Üyesi Yazıldı!... - Adana UlusAdana Ulus

1 Mart 2021 - 12:51

Adana CHP’de Kimler Meclis Üyesi Yazıldı!…

Son Güncelleme :

26 Şubat 2014 - 23:22

Bu listede kardeşler de var, evlatlar da,  eşler de, yeğenler de var..

Adana’da CHP’nin seçim kuruluna verdiği Seyhan, Çukurova ve Yüreğir İlçesindeki belediye meclis üyelerinde ilginç yakınlıklar var.

Yüreğir İlçe Belediyesi 1. Sıradaki Ertan Sümer CHP İl Başkanı Orhan Sümer’in kardeşi. Çukurova Belediye Meclisi’nde 4. Sıra adayı Çğdem Eren, CHP İl yönetici Zeki Eren’in eşi,  CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi listesinde 6. Sıra adayı Ulaş Toros CHP İl Başkan yardımcısı Kemal Toros’un oğlu..

CHP’deki akraba listesi bununla da bitmiyor. CHP Çukurova 5. Sıradaki Yılmaz Yakar’ın üyeliği itiraz üzerine düşürüldü, yerine kim mi yazıldı CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş’un kardeşi Kadir Karakuş. Çukurova Belediye Meclis Üye listesinde 9. Sıra adayı da CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun baldızı İnci Çamurdan. Seyhan Listesinde yer alan Berfu Salıcı Yakut da CHP İstanbul İl Başkanı  Oğuz Kaağan Salıcı’nın yeğeni. Listeyi uzatmak mümkün.

CHP Konak İlçe Başkanı görevden alındı

CHP Genel Merkezi, CHP Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu’nu tüzüğün 7. maddesine aykırı davrandığı gerekçesiyle görevden aldı. Egepostası’na konuşan CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, “Sinan Karamustafaoğlu’nu görevden alındı. Yeni ilçe başkanı ya yönetim içinden ya da dışından seçilecek” dedihttp://gundem.milliyet.com.tr/chp-konak-ilce-baskani-gorevden/gundem/detay/1843231/default.htm

 

ESKİ İL BAŞKANI CİRİTÇİ’DEN ANLAMLI AÇIKLAMA

Adana CHP’de uzun yıllar il Başkanlığı yapan Fevzi Ciritçi’nin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Bir kaç günden beri bazı görsel ve yazılı basında benim belediye meclis üyesi listesinde adımın olmamasıyla ilgili haberleri dikkatle okuyor ve izliyorum. Basınımızın bu duyarlılığından dolayı kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben siyasi yaşamımın hiçbir döneminde kendimi ve yakınlarımı ön plana çıkaran bir siyasi anlayış içinde olmadım.

İHANETİN BEDELİNİ ÖRGÜT SORACAK

İlçe Başkanlığım, uzun yıllar il başkanlığı yaptığım dönemlerde, bırakın meclis üyeliği, bir tek dahi Ciritçi soyadını taşıyan ne bir ilçe delegesi ne de bir il delegesi yapmadım.

Ama üzülerek ifade etmek isterim ki,  uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmiş parti emekçilerini geçmişte CHP başarısında en büyük katkısı olan Gençlik kollarını kadın kollarını listelerde görmemek, Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve onun örgütüne yapılan en büyük ihanettir diye değerlendiriyorum. Uzun yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübemle şu gerçeği ifade etmek isterim ki, bu ihanetin bedelini CHP Örgütü bir gün gelecek mutlaka soracaktır.

KENETLENME VE BÜTÜNLEŞME GÜNÜ

Ama bugün o gün değildir. Bugün CHP’lilerin kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara not ederek kenetlenme, bütünleşme günüdür. Türkiye tarihinin beklide en bunalımlı bir döneminden geçerken, mevcut siyasi iktidarın yaptıkları yolsuzlukları örtbas etmek için bir korku imparatorluğu yaratmak istediği şu günlerde Cumhuriyet Halk Partisine ve onun örgütüne büyük görevler düşmektedir. O da 30 Martta yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin şanlı bayrağını zafere taşımak olmalıdır. Önemli olan sen ben değil, ast olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”