Adana Ekinfen Koleji “Biltest Okulları” Oldu - Adana UlusAdana Ulus

4 Mart 2021 - 12:11

Adana Ekinfen Koleji “Biltest Okulları” Oldu

Adana Ekinfen Koleji “Biltest Okulları” Oldu
Son Güncelleme :

22 Şubat 2014 - 22:43

ferdane_okulÖzel Ekinfen Koleji, İstanbul Bilfen Şirketler Grubu’nun çatısı altında Anadolu’da yapılanan Biltest Okulları adı ile eğitimine devam etme kararı aldığını açıkladı.

Biltest Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, Ekinfen Okulları kurucuları Ferdane Bayıldıran, Cengiz Bayıldıran, Ekinfen Okulları Genel Müdürü Mahmut Reyhanioğlu ve Biltest Okulları Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Öztürk düzenledikleri basın toplantısında,  okul hakkında bilgi verdi. Ekinfen Okulları kurucusu Ferdane Bayıldıran, 20 yıl emek verdiği Ekinfen isminden kurumsallaşma ve Bilfen’in bilgi birikimi için vazgeçtiğini söyledi. Bayıldıran, “Kurumsallaşma yerelde çok zor. Kurumsallaşmak istediğimiz için isim hakkı konusunda önümüzde Türkiye’nin en iyi okulu İstanbul Bilfen vardı. Bilfen’in bütün alt yapısını, arşivini, deneyimlerini buraya daha hızlı getirmek istedik. Biz, 30 yaşında olsak belki ileride bu deneyimi ve alt yapıyı elde ederiz diyebilirdik. Ancak daha kısa sürede kurumsallaşmak için yolumuza, Biltest Okulları olarak devam etme kararı aldık. Bundan da çok mutluyum” dedi.

Biltest Okulları Genel Müdürü Tarık Tatar ise Adana’da eğitim çıtasını biraz daha yükselmek için İstanbul Bilfen Okulları’nın vizyonunu getirdiklerini söyledi. Tatar şöyle konuştu:

“Dünyadaki değişim eğitim sektöründe de yaşanmaya başladı. Bunun en iyi örneği, son 20 yılda dünyada elde edilen bilginin sayısı, 4 bin yılda elde edilen bilginin sayısından daha fazla. Dolayısıyla eğitimde çok hızlı bir dönüşüm yaşanıyor. Eğitimi de bu çemberin dışında tutma şansınız yok. Biz Bilfen Şirketler Grubu olarak sadece İstanbul’da eğitime devam ederken, bu eğitim kalitemizi, misyonumuzu ve vizyonumuzu Anadolu’ya taşımaya karar verdik. Fakat kendi isminizle Anadolu’ya açıldığınızda her ilin kendi coğrafi özellikleri, yapısı, örf adetleri, şehrin kültürü birbirinden farklıdır. İstanbul’un her doğrusu, Adana’nın her doğrusu değildir. Globalleşmeyle, yöresel özellikleri birleştirip bir sistem kurduk. İstanbul’dan oturduğunuz yerden bir okulu yönetemiyorsunuz. Bizde global hareket edip, sistemi buraya getirerek, Adana yada diğer illerde başarılı eğitim kurumları ile buluşturmak istedik. Bu bütünleşmeyi yaparken de okul yöneticileri ve okulun öğretmenleri ile devam etme kararı aldık. Amacımız, bu şehrin yöresel özellikleriyle çocuklarımızı bütünleştirip, onları biraz küresel oyuncu olarak yetiştirebilmektir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.