Adana Fatih Terim İsmine Tepkili mi? - Adana UlusAdana Ulus

12 Nisan 2021 - 23:25

Adana Fatih Terim İsmine Tepkili mi?

Son Güncelleme :

28 Şubat 2014 - 22:02

Sol Gazetesi Adana’da Fatih Terim adının 5 Ocak stadında ve yapımı devam eden Koza Arena stadına verilmesine tepkili olduğunu yazdı. “Adana vs. Fatih Terim” başlığı ile verilen haber şöyle:

“Adanalı olması nedeniyle Adana 5 Ocak Stadı’na Fatih Terim’in isminin verilmesine karşı, taraftarlar imza toplamaya başladı. Taraftarlar, Adana kulüplerine hiçbir faydası olmadığını söyledikleri Fatih Terim’in ismini statlarında istemiyor.

(soL-Spor) Adana 5 Ocak Stadı’nın isminin bir gecede Fatih Terim Stadı olarak değiştirilmesi, Adanalı taraftarları harekete geçirdi. Adanaspor ve Adana Demirspor taraftarları, bir açıklama yaparak, stadın isminin Fatih Terim olmaması gerektiğini savundu. Yapılan açıklamada, Fatih Terim’in Adana ile hiçbir bağlantısının olmadığı vurgulanırken, Adana 5 Ocak Stadı ve yeni yapılan Koza Arena’ya Fatih Terim isminin verilmesinin istenmediği vurgulandı.

Yapılan açıklamada, Fatih Terim’in İstanbul ekiplerinden Galatasaray ile özdeştiğinin altı çizildi. İmza.la isimli internet sitesinden başlatılan kampanyaya ilgi büyük. Şu ana kadar 3 bini aşkın taraftar kampanyaya imzalarıyla destek vermiş durumda. Taraftarlar, Çukurova Üniversitesi’nde açılışı yapılan Fatih Terim Stadı örneğini vererek, Fatih Terim’in açılışa bile katılmadığını hatırlatıyor.

Taraftarlar daha önce de tepkilerini dile getirmişti. Adana Demirspor’un stat ismi değiştirildikten sonra evinde oynadığı karşılaşmada tribünler hep bir ağızdan, “Burası 5 Ocak, Fatih Terim ne ayak” tezahüratı yapmıştı. Sosyalist Adana Demirsporlular ise gazetemize yaptıkları açıklamada, “Mehmet Ağar’a omuz veren, yaptığı el-kol işaretleri ve açıklamalarıyla futbolu kirleten Fatih Terim’i, 5 Ocak’ta istemiyoruz” demişti.(Kaynak: Sol-Spor)