Hotivi

ADANA GÜVENLİK SIKINTILARI OLAN BİR İLİMİZ - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 19:08

ADANA GÜVENLİK SIKINTILARI OLAN BİR İLİMİZ

Son Güncelleme :

28 Ekim 2016 - 10:51

Adana’nın yeni Emniyet Müdürü Osman Ak’ın önümüzdeki hafta görevine başlaması bekleniyor.
Zonguldak’tan Adana Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Osman Ak, yeni görevi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Adana tabii Zonguldak gibi olmaz. Biraz sorunları, problemleri olan, güvenlik sıkıntıları olan bir ilimiz. İnşallah orada bir şeyler yapacağız. Herkese hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bizim için Adana için, Adanalılar için de iyi olur.” İfadelerine yer verdi.
Adana’nın Yeni Emniyet Müdürü Osman Ak 1980’de Ankara Polis Akademisi’nden mezun oldu. İlk görev yeri İstihbarat Daire Başkanlığı oldu. Meslek yaşamı boyunca hep istihbarat birimlerinde görev aldı. 3 Haziran 2014’te Zonguldak Emniyet Müdürü oldu. Son kararname ile de Adana Emniyet Müdürü olarak atandı.
Ak, görev süresinde önemli operasyonlara da imza attı. 29 Ekim 1998’de Adana- İstanbul seferini yapan uçağı kaçıran teröriste yönelik operasyonu yönetti, 6 Mart 1999’da Çankırı Valisi Ayhan Çevik’e yapılan bombalı saldırının faillerini ekibiyle birlikte yakaladı. 1998’de Emniyet içindeki cemaat yapılanmasına ilişkin rapor hazırladı, Fethullah Gülen davasında tanık olarak ifade verdi, Cemaat’e yönelik ilk ‘Haşhaşi’ benzetmesini yapan isim oldu.

takipçi satın al