Hotivi

ADANA HEKİMEVİ YENİDEN AÇILIYOR - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 18:03

ADANA HEKİMEVİ YENİDEN AÇILIYOR

Son Güncelleme :

16 Ekim 2016 - 1:40

Adana’da geçen yıl kapatılan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hekimevi)’nin yeniden açılması için Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın talimat verdiği öğrenildi.
Geçtiğimiz hafta Adana’ya gelen ve sağlık birimleri ile yapımı devam eden 1550 yataklı şehir hastanesinde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, il yöneticilerine Adana Hekimevi’ni sorduğu, kapatıldığı yanıtını aldıktan sonra da en kısa sürede açılması için talimat verdiği bildirildi.
Adana’da Sağlık çalışanlarına 15 yıla yakın süre eğitim ve dinlenme tesisi olarak hizmet veren Hekimevi, zarar ettiği gerekçesiyle 2015 yılında kapatılmasına karar verilmişti.
Adana Hekimevi, tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik ve suit odalar olmak 100 yatak kapasitesi bulunuyordu. Hekimevinde 400 kişilik konferans, 80 ve 40 ar kişilik 2 adet VİP salonu olmak üzere 4 toplantı salonuna sahipti. Toplantı salonlarında mikrofon, tepegöz, perde, laptop, barkovizyon, internet, yazı tahtası ve ses düzeni de yer alıyordu.
Bir yılı aşkın süredir kapalı olmasına rağmen Adana Hekimevi İl Sağlık Müdürlüğü sitesinde halen aktif olarak görülüyor.(http://www.adanasm.gov.tr/Sayfa.aspx?id=11)
www.adanaulus.comhekimevi_kapatilamaz

takipçi satın al