Adana İnşaat Fuarında Dev şov - Adana UlusAdana Ulus

28 Şubat 2021 - 06:17

Adana İnşaat Fuarında Dev şov

Son Güncelleme :

13 Şubat 2014 - 16:26

tuyap_kapiTüyap Adana Fuarcılık tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenen Adana İnşaat Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Her geçen yıl büyüyerek devam eden Adana İnşaat Fuarı bu yıl da birbirinden güzel stantlarıyla ve ürün çeşitliliği ile bölgenin sektördeki en büyük etkinliği olma özelliğini sürdürüyor. Fuarın en dikkat çekici yapılarından biri ise şüphesiz, demir ile sanatın birleştiği dev demir kapının bulunduğu stant.

Tüm çizimlerinin kara kalem ile ele alındığı, hayal gücü ile tasarlanan bu dev sanat eserleri ateş ve çekiç ile geleneksel el yöntemleri ile şekillendiriliyor. 8.5 metre yüksekliğe  ve 5.5 metre genişliğe sahip olan kapı tam 8 ton ağırlığında.

Adana İnşaat Fuarı için özel olarak getirilen kapının kurulumunda kendisi gibi dev vinçler kullanıldı ve kurulumu bir hafta sürdü. Adana’da ve bölgede benzeri olmayan bu yapı genelde cami ve kiliselerde kullanılmakta. Yurt dışında özellikle Dubai ve Azerbaycan ile çalışan firma, icra ettiği sanat,el  işçiliği ve kalite konusunda tüm dünyada en iyiler arasında yer alıyor.

Özellikle kişiyi anlatan çalışmalar konusunda titizlikle çalışan ustalar, uzun yıllardır sürdürdükleri dede mesleğinin gelecek nesillere aktarılması için de çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bu ve benzeri birbirinden farklı binlerce ürünün bulunduğu Adana İnşaat Fuarı 13 – 16 Şubat tarihlerinde, 10.00 – 19.00 saatleri arasında Tüyap Adana Fuar Merkezinde ilgilileri tarafından ziyaret edilebilir.

tutapkapi