ADANA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PİLOT TEKNİK DESTEK PROJESİ - Adana UlusAdana Ulus

5 Ağustos 2021 - 11:36

ADANA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PİLOT TEKNİK DESTEK PROJESİ

ADANA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PİLOT TEKNİK DESTEK PROJESİ
Son Güncelleme :

16 Haziran 2021 - 23:10

Türkiye’de ilk kez Adana Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki pilot uygulama kapsamında teorik kısmı çevrim içi, uygulamalı kısmı da atölyelerde düzenlenen mesleki beceri kurslarının ilk etabı tamamlandı. Bölgenin nitelikli iş gücü ihtiyacına yönelik analizler sonucunda tasarlanan eğitimler toplamda 6 etaptan oluşuyor.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Adana Sanayi Odası (ADASO) iş birliğinde ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) finansal desteği ile sürdürülen Adana Mesleki Eğitim Merkezi Teknik Destek Projesi kapsamında uygulanan pilot eğitimlerin ilki “Gaz Altı Kaynakçısı” başlığını taşıyor. Eğitim, toplamda 14 katılımcı ile çevrim içi ortamda teorik ve ardından atölye ortamında uygulamalı olarak hayata geçirildi.
Pilot eğitimde dersler başarı ile tamamlandı

Pilot eğitimde dersleri başarı ile tamamlamalarının ardından katılımcılara alanlarındaki firmalarda çalışma olanağı da sağlanıyor. Sanayideki beklentileri karşılama noktasında ise ölçme ve değerlendirme hizmeti uygulama dâhilinde sunulacak. Pilot uygulama, Adana Mesleki Eğitim Merkezi’nin iş modelinin kavramsallaştırılması; mesleki eğitim ve öğretim modüllerinin tasarımı, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi; Adana Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezi’nin belgelendirilmesi ve akreditasyon faaliyetlerinin gerçekleştirilmesiyle tamamlanacak.
Eğitimlerin öncelikli hedefi gerek bölge gerekse ülke sanayisinin geliştirilmesi ve ekonominin iyileştirilmesi. Bu kapsamda kaliteli iş gücü ve mesleki eğitim için ulusal stratejilere doğrudan katkı sunmak da amaçlanıyor.
Adana Mesleki Eğitim Merkezi Teknik Destek Projesi
UNDP ve ADASO iş birliğinde EBRD’nin finansal desteği ile gerçekleştirilen “Adana Mesleki Eğitim Merkezi Teknik Destek Projesi” Adana’daki yerel ihtiyaçlara ve ekonomik yapıya göre şekillendirilirken, yüksek vasıflı teknik yardım ve danışmanlık hizmetleri sunulması hedefleniyor. Bir yandan kaliteli iş gücü ve kaliteli mesleki eğitim ile ilgili ulusal stratejilere katkı sunulurken, bir yandan da Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sağlamanın hedeflendiği proje, EBRD ve UNDP arasında imzalanan ilk finansal destek anlaşması olması bakımından da önem taşıyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al