Hotivi

Adana Polis Okulundan 218 mezun - Adana UlusAdana Ulus

22 Haziran 2021 - 17:05

Adana Polis Okulundan 218 mezun

Son Güncelleme :

06 Haziran 2013 - 18:20

Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan 11. dönemde 218 aday  törenle diplomalarını alarak göreve başladı.

polisediplomaOkul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Vali Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Koç, emniyet mensupları, mezun olan polislerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Nuri Ateş,  11’nci dönem mezuniyet töreninde 218 öğrencinin diploma almaya hak kazandığını bildirdi.

Polislik mesleğine adım atan mezunlara, görevlerinde başarılar dileyen Vali Coş ise, kamu düzeni ile vatandaşların  can ve mal güvenliğinin sağlanmasında polisin çok önemli bir görev üstlendiğini vurguladı.

218polis_mezunDüşünce ve ifade hürriyetinin aşılıp, şiddete başvurulması, polise taş atılması, sopa ile saldırılması ve bütün bunlar yapılırken şanlı, şerefli Türk Bayrağı’nın istismar edilmesi tablolarına tahammül etmenin mümkün olmadığını dile getiren Vali Coş, “Şehitlerimizin aziz kanından rengini alan şanlı bayrağı üzerine dolayarak polise taş atmak,  hatta yetinmeyip çatılardaki kiremitleri polisin üzerine atmak vatanseverlik değil, iyi niyetli bir davranış değil.  Türk Bayrağı’nı şanla, şerefle yurdun dört bir yanında dalgalanmasını sağlayan en önemli kurumlardan ve anayasal haklarımızın teminatı olan kurumlardan birisi olarak şanlı, şerefli polis teşkilatımıza karşı bir takım iyi niyetli olmayan insanların yaptığı kışkırtmalara değerli vatandaşlarımızın itibar etmemelerini de önemle tavsiye ediyorum” dedi.

Konuşmasında, son günlerde yaşanan protesto olaylarına da değinen ve gösteri yaparken şiddeti kullanmanın demokratik bir hak olmadığının altını çizen Vali Coş, “Şiddetin başladığı yerde hak hukuk biter. Kanunsuzluk, kaos başlar. Bundan da hukuk düşmanları, demokrasi düşmanları istifade eder. Dolayısıyla herkesin dikkatli olması, duyarlı olması, sağduyulu olması gerek. İnsanların hukukun yanında, demokrasinin yanında ve bu kavramların savunucu olan Türk Polis Teşkilatı’nın, Türk Jandarma Teşkilatı’nın yanında olması esastır. Bayrağımızın teminatı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin teminatı şanlı şerefli silahlı kuvvetlerimizle birlikte Türk Polis Teşkilatı’dır. Bundan dolayı göz bebeğimiz olan bu teşkilatlarımızı rencide etmek, haksız bir şekilde eleştirmek, saldırıya maruz bırakmak, teşkilat mensuplarının moral ve motivasyonlarını bozmak hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Herkesin dikkatli, ölçülü ve sağduyulu olması lazım” şeklinde konuştu.

Vali Coş, 2012-2013 yılı 11. dönem birincisi Ahmet Yasin Yılmaz’a ve dereceye giren öğrencilere diplomalarını verdi. Tören, 218 yeni mezun polisin, yemin etmesinin ardından resmi geçit töreni ile son buldu.

takipçi satın al