Hotivi

Adana projelerine destek veririz - Adana UlusAdana Ulus

24 Haziran 2021 - 22:24

Adana projelerine destek veririz

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2013 - 7:15

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Karabulut, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundu. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ile Adana’nın sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunan Hüseyin Karabulut, aday olduğu takdirde Adana’ya kazandıracağı projeler hakkında bilgiler  verdi.

cafer_karabulutAdana’da sorunların bir çığ gibi giderek büyüdüğünün altını çizen Karabulut, “Kentimizin insanı, sosyal demokrat belediyecilik anlayışından sonra çeyrek asra dayanan uzun bir süreçtir mağdur edilmiştir. Adana’da tüm sorunların çözümü sosyal demokrat belediyelerin görev başına gelmesiyle sağlanır” diye konuştu.

Adana’nın resmen bir su cenneti olduğunu da sözlerine ekleyen Karabulut, “Adana olarak muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Ama gelin görün ki, su cennetinde ülkemizin en pahalı suyunu içiyoruz. Adana halkını ucuz ekmek, ucuz ulaşım diyerek kandırıyorlar ve buradan verdikleri açığı suya yüklüyorlar. Yazık değil mi benim Adanalı hemşehrilerime? Seçimleri kazanırsam Adanalı ülkemizin en ucuz suyunu, en ucuz ekmeğini ve en ucuz ulaşımından faydalanacak. Söz veriyorum” diye konuştu.

5 Ocak Stadı’nın taşınması durumunda TOKİ’nin bu paha biçilmez araziye el koyacağını aylar öncesinde ilk kez dillendiren Karabulut, “Öncelikle Adana halkımız, sivil toplum örgütlerimiz, milletvekillerimiz ve belediyelerimiz 5 Ocak Stadı’nın yerini TOKİ’ye kaptırmamak için mücadele vermelidir. Biz aylar öncesinden bu boşalacak araziye bir kent meydanı yapacağımızı açıkladık. Adını da Özgürlük Meydanı koyalım dedik. Projelerimiz arasına koyduk. Ama TOKİ şimdi burayı rantsal alana çevirecek. Buna asla göz yummamalıyız. Mücadele etmeliyiz.” diye çağrıda bulundu.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Düşüncelerinize katılmamak mümkün değil. Adana için yapılacak her olumlu projeye ve sizin gibi adaylara her zaman destek oluruz.” dedi.

Karabulut ÇGC ziyaretinde Başkan Cafer Esendemir’e üzerinde Atatürk imzası bulunan ve “Asla Satılamaz” ibaresinin yeraldığı Türkiye Tapusu’nu hediye etti.

takipçi satın al