rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

ADANA TABİP ODASI YÖNETİMİNE ADAY OLDULAR - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 14:57

ADANA TABİP ODASI YÖNETİMİNE ADAY OLDULAR

ADANA TABİP ODASI YÖNETİMİNE ADAY OLDULAR
Son Güncelleme :

13 Nisan 2018 - 1:48

Etkin Demokrat Hekimler 2018-2020 Döneminde Adana Tabip Odası Yönetimi için adaylarını açıkladı.

Dr. Ahmet Hilal, Dr. Ali İhsan Ökten, Dr. Bilal Kaya, Dr. Ergün Vijdan, Dr. Gürsel Özgür, Dr. Muhsin İnal ve Dr. Mürşit Enis Akyüz’den oluşan Etkin Demokrat Hekimler adına açıklama yapan Prof. Dr. Ahmet Hilal,  şöyle konuştu:

“Türkiye 2003 yılından itibaren uygulanan Sağlıkta Dönüşüm Programının ağır tahribata uğrattığı sağlık sistemini hep birlikte yaşıyoruz. Kapitalizmde sağlık, daha fazla hastalık, tetkik ve ilaç anlamına gelmektedir. Ülkemizde sağlık sistemini yönetenler, dünyada en çok acil servise başvuran, en çok MR, çektiren ülke olmamız ile övünüyorlar. Bu övünülmesi değil utanılması gereken bir tablodur. Koruyucu hekimliğin yapılmadığı ve sağlığın ticarileştirildiğinin en önemli göstergelerinden birisidir.”

Sağlık çalışanlarının büyük çoğunluğu mutsuz, huzursuz ve tükenmişlik içerisinde çalışmaya devam ettiğini ifade eden Prof. Dr. Hilal, “Üstelik bu durum birinci basamaktan, üçüncü basamağa kadar değişmemektedir. Hekimler performans baskısı ile daha çok hasta bakmaya, ameliyat yapmaya zorlanmaktadır. Üstelik OHAL bahane edilerek hekimlerin çalışma güvenceleri ortadan kaldırılmış. Uzmanlık öğrencisi olan hekimlerin eğitim hakları elinden alınmıştır.

Etkin Demokrat Hekimler; Her bireyin ücretsiz ve katılım paysız sağlık hakkını savunur. Tüm sağlık çalışanları için insanca yaşayacak, emekliliğe yansıyacak bir ücret ve angaryasız çalışma ortamı talep eder. Alternatif tıp adı ile gündeme getirilen hacamat, kupa gibi gerici tıp uygulamalarına karşı çıkar. Türk tabipler birliğinin adını değiştirme veya etkisizleştirme çabalarına karşı çıkar. Her durumda savaşa ve şiddete karşı barışı, ölüme karşı yaşamı savunur.”

Hilal, tüm hekimleri 28 – 29 Nisan 2018 tarihinde yapılacak 2018 – 2020 dönemi olağan genel kuruluna katılmaya ve seçimlerde oy kullanmaya davet etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.