Hotivi

“Adana, yoksullaşıyor” - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 10:44

“Adana, yoksullaşıyor”

“Adana, yoksullaşıyor”
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2013 - 10:55

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 23. Dönem Adana Milletvekili Hulusi Güvel, Adana’nın çevre illere oranla çok gerilerde kalan bir il haline geldiğini söyledi. CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret eden Güvel, Biçer ve ekibinin kısa sürede örnek çalışmalara imza attığını söyledi.

guvel_bicerÇukurova’nın en önemli kenti Adana’nın üvey evlat muamelesi gördüğünü, kentte kamu ve özel yatırımların yok denecek kadar azaldığını ifade eden Güvel, “Çukurova’da coğrafi ve nüfus bakımından en büyük il Adana, ancak civar illerin tümünden daha az kamu yatırımı alıyor. Var olan tesis ve fabrikalar bitiriliyor. Tam bir yıl önce Mimarlar Odası’nı ziyarette gündeme getirdiğimiz ve gazetelerde genişçe yer alan 5 Ocak Stadı’nın AVM ya da konut alanı olarak yapılacağı yönündeki uyarımız bu günlerde maalesef gerçeğe dönüşmek üzere. 5 Ocak Stadı’nın rant aracı olacağını belirtmiştik. Üzülerek görüyoruz ki bir yıl önce gündeme getirdiğimiz konu bugün tartışılıyor. İş işten geçerse Adanalı büyük bir zarar görecek. Stadyum alanı Adana’nın önemli bir meydanı haline getirilmelidir. Tüm dünyada büyük kentler meydanlarıyla anılır ve önem kazanır. Adana’nın büyük bir meydana kavuşması şart. Bu meydanda sadece toplantılar değil sosyal ve kültürel faaliyetler de yürütülmelidir” diye konuştu.

“ADANA YOKSULLAŞIYOR”

CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, Adana’nın yoksullaştığına dikkat çekerek, “CHP, Çukurova’da çoban ateşi ile çıkış yapacak. Çukurova’dan bölgeye ve ülkeye yayılacağız” dedi.

Çukurova’da CHP’nin var olan potansiyelini gerçek anlamda harekete geçirmek üzere göreve geldiklerini belirten Biçer, şöyle konuştu:
“Önemli komisyonlar kurduk. 6 okun tamamını toplumla yeniden ve özlemle buluşturmak istiyoruz. Çukurova’da bilgiyi esas alarak bilim kurulları oluşturduk. Türkiye, bir kıskaç altında. Ülke yeniden bir ulusal çıkış yaşamak zorunda. Şu an rejim dediğimiz sosyal, demokratik ve hukuk yaşamı tehlike altında. Laiklik hiçe sayılıyor. Oysa laikliğin olmadığı yerde demokrasiden söz edilemez. Bu nedenle herkesin ülkesi için birlik ve beraberlik duygusuyla hareket etmesi şart. Çukurova’da kent konseyi kurma çalışmamız sürüyor. 6 değişik merkezde Kent Enstitüsü kuracağız. İlçemizdeki mahalle temsilciliklerimizle kent konseyine bilgi akışı sağlayacağız. Her sandık ve sokakta sorumlular ve komiteler oluşturacağız. 15-16 Haziran’da 2. Danışma Kurulu’nu toplayacağız. Kitle örgütlerini Kent Konseyi aracılığıyla mahallelere taşıyacağız. Kent Enstitüleri aracılığıyla bilimsel projeler geliştireceğiz. Projelerimizle ilçedeki CHP ruhunu ve potansiyelini harekete geçirip 350 bin insana ulaşacağız.Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. CHP, bütün dokuları bünyesinde taşıyabilen tek partidir. CHP, toplumdaki tüm dinamikleri temsil edecek yapıdadır. CHP’nin çağdaşlık sınavından başarıyla çıkacağına inanıyorum.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al