rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

ADANA’DA 1 MAYIS UĞUR MUMCU MEYDANINDA KUTLANACAK - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 15:06

ADANA’DA 1 MAYIS UĞUR MUMCU MEYDANINDA KUTLANACAK

ADANA’DA 1 MAYIS UĞUR MUMCU MEYDANINDA KUTLANACAK
Son Güncelleme :

18 Nisan 2018 - 21:09

Adana’da DISK,  KESK,  TMMOB,  Adana Barosu ve Adana Tabip Odasının oluşturduğu tertip komitesi üyeleri ve kurum temsilcileri 1 Mayıs  miting çağrısı yaptı.

Tertip komitesi ve SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel ,  “İş güvencesi, emek, barış, özgürlük için, OHAL değil, demokrasi ve güzel günler için haydi 1 Mayıs’a!” ifadelerine yer verdiği açıklamasında şöyle dedi:

“1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarla kutlamak için hazırlıklara başladığımızı duyurmak amacıyla bugün bir aradayız.

Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle bu ülkeyi var edenler 1 Mayıs’ta buluşuyor.

Her sene olduğu gibi bu sene de, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemimizi 1 Mayıs meydanlarında haykıracağız.

Bu ülkenin emeğiyle yaşayan çoğunluğu, ülkenin yok sayılmak istenen gerçek sahipleri 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. 1 Mayıs meydanlarında işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimler, emekliler, işsizler; kadın erkek, genç yaşlı çocuk milyonlar buluşacak! Ve bu görkemli buluşmaları gerçekleştirmek için, tüm dostlarımızla kol kola, omuz omuza, örgütleyeceğimizi burada ifade etmek isteriz.

Açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkum edilenler, “geçinemiyoruz” diyenler, işsizler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

Çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, şekerini, deresini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

“Bu daha başlangıç” diyenler, “hayır” diyenler, “barış” diyenler, “adalet” diyenler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

Emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, laiklik ve halkların kardeşliği 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

Emeğini, yaşamını, doğasını, aklını, bedenini ve memleketi; sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

Savaşa hayır barış hemen şimdi diyenler meydanlarda olacak,

Milyonlar OHAL ile dayatılan yeni rejimin karanlığına teslim olmayacağını 1 Mayıs meydanlarından görkemli bir biçimde ilan edecek.

Bu ülke için çalışan, emek veren ama en temel hakları yok sayılan milyonlar, yurttaş olduklarını hatırlatmak için, “Cumhur”un kim olduğunu göstermek için, birlik-mücadele ve dayanışma için buluşacak.

Milyonlar bir arada kazanacağımız rengarenk, güneşli güzel günlerin, emek ile kuracağımız geleceğin resmini çizmek için 1 Mayıs meydanlarında buluşacak!

Biz DİSK, KESK, TMMOB, ADANA TABİP ODASI ve ADANA BAROSU olarak sadece üyelerimizi ve bizlerle beraber 1 Mayıs alanlarında olacağını ifade eden onlarca dost kurumu değil, bu ülkede emeğiyle geçinen ve yok sayılmak istenen herkesi, 1 Mayıs 2018 için ilan ettiğimiz emeğin demokrasi seferberliğine güç vermeye çağırıyoruz.

MİTİNG UĞUR MUMCU MEYDANINDA

Adana’da 1 Mayıs Mitingi Uğur Mumcu (Gar Önü) Alanında gerçekleştirilecektir. Miting Saat:17.30’da başlayacak olup mitingimizin konuk sanatçısı Mustafa Özarslan’dır. Taleplerimizi ve türkülerimizi haykıracağımız mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz.

Emeğimiz, ülkemiz, geleceğimiz için 1 Mayıs’a!

Eşitlik, özgürlük, kardeşlik, barış, laiklik ve demokrasi için 1 Mayıs’a!

Güzel günler için 1 Mayıs’a!

Yaşasın 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü!”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.