rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

ADANA’DA AVUKATLARA CMK EĞİTİMİ - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 15:30

ADANA’DA AVUKATLARA CMK EĞİTİMİ

ADANA’DA AVUKATLARA CMK EĞİTİMİ
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2022 - 23:34

Adana Barosu tarafından düzenlenen ve iki gün süren CMK Eğitim Semineri 180 avukatın katılımıyla tamamlandı.

CMK Komisyonu Koordinatörü Av. Neval Yurtdaş’ın açılış konuşmasının ardından iki sınıfta gerçekleştirilen eğitim programında;  Av.Bedirhan Tuna Yıldız, Av.Erkan Çetin, Av.Kübra Mimaroğlu, Av.Neval Yurtdaş, Av.Sebahattin Demir, Av.Filiz Feyhan Aksoy tarafından, Zorunlu Müdafilik ve Avukata Erişim Hakkı, Müdafi ve Vekil Hakları, CMK’da Seri ve Basit Muhakeme Usulü, Soruşturma Yöntemleri, Yakalama Gözaltı ve İfade / Arama ve El Koyma, Tanık, Teşhis ve Hukuka Aykırı Deliller, Tutukluluğa Sevk, Tutuklama Kararları, Tutuklama Kararlarına İtiraz Usulleri, Kovuşturma, İddianame Değerlendirilmesi ve İnfaz, Mahsup, Cezaevi, Uygulamaları, CMK İç Yönergesi-Baronet Uygulaması, CMK İç Yönergesi-Baronet Uygulaması, Görevlendirmede Yaşadığınız Sorunlar hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Avukatlar, sorularıyla eğitime zenginlik kattılar.

Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, avukatların CMK sistemi ile hak ihlallerinin önüne geçmek için çok önemli bir görev üstlendiklerini belirtti. Gökayaz, “Anayasamızın 38. Maddesinde Suçluluğu sabit oluncaya kadar kimse suçlu sayılamaz dediği masumiyet karidesinin özgürlükler hukukunun koruyucusu ve kollayıcısıdır.  Kanunun bize verdiği yetki ile kanunu uygulamak üzere üstlendiğiniz her CMK görevinde önceliğiniz hak ihlallerinin önüne geçmek olmalıdır.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.