Adana’da Badminton atağı - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 22:32

Adana’da Badminton atağı

Son Güncelleme :

06 Ağustos 2013 - 12:06

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü “İl Spor Yaz Okulları” kapsamında Yüreğir Kiremithane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’nda açtığı badminton kursuna 30 öğrenci katılıyor.

balmin_adaBölge Antrenörü İbrahim Tokgöz, kursiyerlere haftanın 3 günü kursiyerlere eğitim verdiklerini,  kursa katılan öğrencilere badminton sporunun tekniklerini ve oyun kurallarını en ince noktasına kadar itinalı bir şekilde anlatılıp uygulaması yapıldığını belirterek, “Tüm hedefimiz, ülkemizde son yıllarda çok sevilen ve benimsenen badminton branşını yaygınlaştırmaktır” dedi.

Tokgöz, sporcular kadar velilerin yakın ilgisinin kendilerini gelecek için umutlandırdığını, 9-16 yaş grubu öğrenciler arasında çok yetenekli sporcular bulunduğunu,  hedeflerinin milli takımlara yeni yetenekler kazandırmak olduğunu kaydetti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Fazlı Bayram Hadi’ye çok teşekkür eden Tokgöz, “ Yeni kurulan ve gelişen branşımızda tesis, malzeme ve diğer konularda bize destek olan İl Müdürümüz Fazlı Bayram Hadi’nin katkılarını asla inkar edemeyiz.  İl Spor Okulları’nda başarılı olan sporculara gelecekte lisansiyer yaparak, müsabakalara katılmalarına fırsat yaratacağız” diye konuştu.

takipçi satın al