Adana'da Çocuklar Üşümesin Kampanyası’na Kızılay’dan destek - Adana UlusAdana Ulus

12 Nisan 2021 - 21:36

Adana’da Çocuklar Üşümesin Kampanyası’na Kızılay’dan destek

Son Güncelleme :

16 Şubat 2014 - 18:37

vali_cos_kizilayDünya Türkmenler Birliği’nce ‘Yalnız değilsiniz’ sloganı ile hayata geçirilen, ‘Çocuklar Üşümesin Kampanyası’ kapsamında projeyi tanıtmak amacıyla düzenlenen programda, Aladağ’dan gelen 70 öğrenci, Hacivat ve karagözün sahnelendiği gölge oyunuyla eğlenceli bir gece geçirdi.  

Adana’da Dünya Türkmenler Birliği tarafından ‘Çocuklar Üşümesin Kampanyası’nın tanıtımı amacıyla Seyhan Oteli’nde düzenlenen programa Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un yanı sıra çok sayıda davetli ve protokol üyeleri  katıldı.

Vali Hüseyin Avni Coş, sosyal yardımlaşma, birlik ve beraberliğin ne anlama geldiği ve bunun ne kadar önemli olduğunu bilen bir milletin evlatları olduklarının altını çizdi. Türkiye’nin 1980’li yıllardan bugünlere nasıl geldiğini örnekler vererek anlatan Vali Coş, geleceğin güvencesi olan çocuklara yönelik her türlü çalışmanın yanında yer alıp, gereken desteği de vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Öte yandan, Türk Kızılayı Adana Şubesi de minik öğrencileri yalnız bırakmayarak, onlara gıda ve giyim yardımında bulundu. Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “Yarınlarımızı, geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımız soğukları değil, sevginin sıcaklığını hissetmeli. Bizler her zaman, her dönemde ihtiyaç duyanın yanında olduk, şimdi de çocuklarımızın yanındayız. “ dedi.