Hotivi

Adana’da Gençlik Yürüyüşü - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 12:33

Adana’da Gençlik Yürüyüşü

Son Güncelleme :

15 Mayıs 2013 - 12:39

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün öncülüğünde, Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘’Gençlik Yürüyüşü’’ ne çok  sayıda sporcu ve öğrenci katıldı.

genclik_yuruyusVali Vekili Durmuş Gencer, valilik binası önünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’den ‘’Gençlik Yürüyüşü’’ hakkında bilgi aldı ve başarılar diledi.

Yeni Valilik Binası önünde toplanan sporcu ve öğrenciler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün dağıttığı, tişört, şapkalarla ve tek tip kıyafetlerle, Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde, bayrak ve flamalarla İstasyon Caddesi’nden başlattıkları yürüyüşü, Atatürk Caddesi’nden geçerek  Atatürk Parkı’nda tamamladılar.

Burada,  Büyükşehir Belediye Bandosu’nun saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra , gençlik koşusunda dereceye girenlere ödüllere dağıtıldı. Bayanlarda birinciliği Yeter Delibaş, ikinciliği Sekine Özdemir, üçüncülüğü ise  Özlem Akdağ kazandı. Erkeklerde ise birinci İbrahim Tok, ikinci Hüseyin Er, üçüncülüğü ise Ahmet  Çelik elde ettiler.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Vali Yardımcıları Halis Arslan ile Dr. Mehmet Ali Özkan ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi verdiler.

Etkinliğe,  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürleri Kazım Tekin, Cemal Demirağ, Mustafa Uyanık, Mahmut Kır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün tüm çalışanları, antrenör,il temsilcileri  ile sporcular ve öğrenciler katıldı.

Gençlik Yürüyüşüne katılan sporcu ve öğrenciler, daha sonra Engelliler Şenliği’ne katılan gruba da destek verdi.

Etkinlik sırasında, evlerinin balkonlarından ve işyerlerinden çıkan vatandaşlar, gençlik yürüyüşüne katılanlara alkış tutarak sevgi gösterilerinde bulundular.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün görevlileri gezici büro aracı içinden  vatandaşlara, bayrak, flama ve şapka dağıttılar.

 

takipçi satın al