Hotivi

Adana’da Lozan kutlaması - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 20:38

Adana’da Lozan kutlaması

Son Güncelleme :

23 Temmuz 2013 - 1:24

Lozan Antlaşmasının 89. Yıl dönümününlozan_add  Adana’da kutlanacağı açıklandı.

Adana Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Mehmet Göl Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında Adanalıları Lozan Kutlamalarına davet etti.

Kurumlar adına basın açıklamasını okuyan,  Adana Atatürkçü Düşünce Derneği  Şube Başkanı Mehmet Göl “ Türk Ordusunun kahraman subayları, siyasi parti önderleri, bilim adamları, gazeteciler, siyaset adamları, uyduruk  gizli tanık ifadeleri  ile zindanlarda çürütülüyor, komşularımızla ilişkilerimiz hak getire. Sınırlarımız yolgeçen hanına döndü. Ne giren belli ne çıkan. Mehmetçiğimize sınırlarımızda ateş ediliyor, bölücü örgüt resmi güvenlik teşkilatı kuruyor, yollarımız da insanlarımız örgüt militanlarının tacizine uğruyor. Resmen yol kesilip kimlik tespiti yapılıyor” dedi.
Göl, Lozan Barış Antlaşmasını bu sene maalesef  bu olumsuz koşullarda kutlayacaklarını,  24 Temmuz 2013 Çarşamba günü saat 11.00’de Atatürk parkında kutlama programının başlayacağını söyledi. Mehmet Göl  “ Laik cumhuriyetten yana bütün siyasi partilerimizi, sivil toplum kuruluşları ve Adana Halkını Atatürk Parkına davet ederek, Lozan Törenlerini ADD, ÇYDD, Eğitim-İş, Eğitim-Sen, Emekli Subaylar Derneği, Alevi Dernekleri, CHP, Demokrat Parti ve İşçi Partisi ortak düzenliyor.” Açıklamasında bulundu.

 

takipçi satın al