Adana’da Nükleer Karşıtı Forum - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 05:21

Adana’da Nükleer Karşıtı Forum

Adana’da Nükleer Karşıtı Forum
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2015 - 13:19

Adana(Ulus)–Nükleer Karşıtları 7 Haziran seçimlerinde güneş ve rüzgar varken nükleer santral dayatmasına karşı çıktı, “Nükleerci partilere ve vekillere oy yok” şeklinde konuştu.Atatürk Parkında Nükleer Karşıtı Forum (5)

Adana Nükleer Karşıtı Platformun Sosyal medya üzerinden yaptığı çağrılarla Adana Atatürk Parkı’nda toplanan Nükleer enerji karşıtları, oluşturdukları forum ile nükleer santralini tartıştılar. Mühendis, doktor, eğitimci, bir çok meslek grubundan temsilcilerin katıldığı Nükleer Enerji karşıtı forumda söz alan katılımcılar, şöyle dedi:Atatürk Parkında Nükleer Karşıtı Forum (4)

“Biz çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmak istiyoruz. Radyasyonla kirlenmiş bir dünya istemiyoruz.”

“Güneş ve rüzgar varken neden nükleer? Biz bunun halka rağmen bir dayatma olduğunu düşünüyoruz ve Nükleerci partilere ve vekillere oy yok diyoruz”Atatürk Parkında Nükleer Karşıtı Forum (3)

“Ben bir ev hanımıyım, teknik konulardan çok fazla şey anlamam ama nükleer santral istemiyorum”

“Ben nükleer santrallerin nasıl çalıştığını tam olarak bilmiyorum ama deprem bölgesine nükleer santral yapılması tam bir saçmalıktır”

“Ben uzun yıllardır Adana’da yaşıyorum etrafımda nükleer santral isteyen tek bir kişi bile tanımıyorum”Atatürk Parkında Nükleer Karşıtı Forum (2)

“Her gün bilboardlarda gördük nükleer reklamlarını ve ülkemize ait bir santral olacağını sanıyorduk ama öğrendik ki %100 Rus malıymış”

Atatürk Parkı’ndaki Nükleer Karşıtı Forumda çok sayıda kişi düşüncelerini dile getirdi. paylaştı. Bu arada değişik meslek gruplarının oluşturduğu “Kibele ritim grubu” tarafından foruma katılanlara müzik dinletisi sunuldu.Atatürk Parkında Nükleer Karşıtı Forum (1)

Adana NKP bileşenleri, foruma katılanların nükleer Santral ile ilgili sorularını yanıtladı, Nükleer santrallerle ilgili bilgiler verdi. Dünyanın özellikle Japonya’da yaşanan Fukuşima nükleer santrali faciasından sonra bu tür enerji üretiminden vazgeçmeye başaldığı dile getirildi.Kibele Ritim Grubu

Forum sonunda Kibele Ritim Grubu foruma katılanlara müzik dinletisi sundu.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al