Adana’da Trafik Dedektifleri Eğitiliyor - Adana UlusAdana Ulus

27 Şubat 2021 - 11:58

Adana’da Trafik Dedektifleri Eğitiliyor

Son Güncelleme :

25 Şubat 2014 - 21:20

trafik_dedektifSosyal sorumluluk projeleriyle sektöründe fark yaratan OPET’in desteğiyle başlatılan ‘Trafik Dedektifleri Projesi’ kapsamında eğitimlere Adana’da Adana Taşkent İlköğretim Okulu’nda 7’nci sınıf öğrencilerine yönelik olarak eğitim gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı eğitimde çocuk ve gençlerin trafik kurallarını günlük hayatta etkin kullanımları amaçlandı.

Eğitim, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Adana Milli Eğitim  Müdürü Mehmet Ali Selamet, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Proje Koordinatörü Refik Ürk ve OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın’ın katılımıyla gerçekleşti.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş,  eğitim öncesi öğrencilere seslenerek “Sevgili çocuklar, artık Trafik Dedektifi olarak büyüklerinizi daha dikkatli olmaları, kurallara uymaları konusunda uyaracak ve güvenli bir trafik yaratma hedefimizde en büyük yardımcımız olacaksınız. Yarının büyükleri olarak trafikte yerinizi aldığınızda da örnek sürücü olacağınıza inanıyoruz. Trafik Dedektifleri Projesi ile sizlerin desteği ile güzel sonuçlar alacağımıza eminim” dedi.

Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ise geçen yıl Adana’da yaşanan üzücü kazaları anımsatarak bundan böyle Trafik Dedektifleri Projesi ile bu bilançonun azalması konusunda çok umutlu olduklarını dile getirdi. Zeybek “Bu proje 2020’de trafik kazalarının yüzde 50 azaltılmasına yönelik hedefin en büyük yapıtaşıdır” dedi.

OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın öğrencileri “Trafiği güvenli bir Türkiye” için Trafik Dedektifleri projesine katılmaya ve sahiplenmeye davet etti.