rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

Adana’da yazlık sinema - Adana UlusAdana Ulus

7 Temmuz 2022 - 11:34

Adana’da yazlık sinema

Son Güncelleme :

23 Eylül 2012 - 14:07

19. Adana Altın Koza Film Festivali etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Yazlık Sinema’yı gezen Türk Sineması’nın “Sultanı” Türkan Şoray, “Bayıldım… Çok güzel olmuş. Başkanım sizi kutluyorum” dedi.
Etkinlikler kapsamında “Türkan Şoray Film Kostümleri Sergisi”ne katılmak üzere Adana’ya gelen ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz tarafından çiçekle karşılanan Türkan Şoray, havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
“Daveti aldığımda çok mutlu oldum” diyen ünlü sanatçı Türkan Şoray, bu yıl Adana Altın Koza Film Festivali’nde çok önemli filmlerin yarıştığını vurgulayarak, “Benim filmim olmasa da, böyle bir ortamda bulunmak, sanatçı arkadaşlarımla aynı havayı yaşamak beni çok mutlu edecek. Festival hem sinema dünyası için, hem de sinemaseverler için çok önemli. Yıllar önce Altın Koza’dan ‘onur ödülü’ almış, çok mutlu olmuştum. Belediye Başkanı Sayın Zihni Aldırmaz’a katkılarından dolayı bir sinemacı olarak teşekkür ediyorum. Bu işe gönlünü verdiğini hissediyorum” şeklinde konuştu.
YAZLIK SİNEMAYA HAYRAN KALDI…
Daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan “Yazlık Sinema”ya giden Türkan Şoray, sinemayı gezince şaşkınlığını gizleyemedi. Yazlık Sinema açması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a teşekkür eden ünlü sanatçı, “Bayıldım… Çok güzel olmuş… Sizi kutluyorum. Çok güzel bir iş yapmışsınız” dedi. Sinemadaki afişleri de tek tek inceleyen Türkan Şoray, sinemanın 60 yıllık makinisti Bahri Kırmızıay’la da tanıştı. Makinit Kırmızıay’a sarılan ünlü sanatçı Şoray, “Seninle birlikte fotoğraf çektirelim” dedi.