Hotivi

Adana’dan şampiyonaya hangi okullar gidecek? - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 10:51

Adana’dan şampiyonaya hangi okullar gidecek?

Adana’dan şampiyonaya hangi okullar gidecek?
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2013 - 11:59

Adana’da Okullararası Yıldız ve Gençler Halkoyunları Türkiye Grup müsabakaları sona erdi. 22 okulun katıldığı yarışmalarda, dereceye giren ekiplerin Sakarya ve Eskişehir’de gerçekleştirilecek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

halkoyunlari_adanaMenderes Spor Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, konuşan Halkoyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ali Özçelik, müsabakadan önce yaptığı konuşmada, grup müsabakaların federasyonun daha önceki programına göre Hatay’da yapılması gerektiğini, ancak Reyhanlı’da yaşanan terör olayından dolayı yarışmaların Adana’ya alındığını söyledi.

Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda birinciliği Gaziantep İsmet İnönü Ortaokulu, ikinciliği Adana Hürriyet İlköğretim Okulu, üçüncülüğü Kilis Cemil Çetin İlkokulu, dördüncülüğü ise Şanlıurfa Yavuz Selim Ortaokulu kazandı.

Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli dalda, birinciliği Adana Turhan Cemal Beriker Ortaokulu, ikinciliği Osmaniye 7 Ocak Ortaokulu, üçüncülüğü ise Kahramanmaraş Afşin Efsus Ortaokulu elde etti

Gençler Geleneksel Düzenlemesiz dalda, birinciliği Gaziantep Hacı Sani Konukoğlu Lisesi, ikinciliği Adana 5 Ocak Anadolu Lisesi, üçüncülüğü ise Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi kazandı.

Gençler Geleneksel Düzenlemeli dalda, birinciliği Adana Ceyhan Ticaret Borsası Anadolu Öğretmen Lisesi, ikinciliği Gaziantep Muzaffer Bakbak,  üçüncülüğü ise Kahramanmaraş Fatih Anadolu Lisesi elde etti.

Ödüllerini, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Halkoyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ali Özçelik, Adana Halkoyunları İl Temsilcisi Mehmet Sert, Adana İl Hakem Kurulu Temsilcisi Kamuran Avşar, Halkoyunları Adana Grup Yarışması Temsilcisi Nihat Sucu ve Kadirli Öğretmenevi Müdürü Celal Karslı verdiler

MHK Başkanı Özçelik, 22 okulun katılacağını, düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarda birinci olan okulların 4-10 Haziran tarihleri arasında yıldızlarda Sakarya, gençlerde Eskişehir’de yapılacak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandıklarını sözlerine ekledi.

Etkinliğe, Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü Sportif Eğitim Uzmanı Züleyha Öçalan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Kazım Tekin ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamit Şentürk ile okulların yöneticileri katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al