Hotivi

Adanalılar Şölende Buluştu - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 04:03

Adanalılar Şölende Buluştu

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2013 - 15:13

Adana Balkan Türkleri Derneği’nin 24.  Geleneksel Hıdırellez Şenliklerinde binlerce Adanalı bir araya geldi.

balkansoleniMustafalar Köyü’nde gerçekleştirilen şenliğe siyasilerde yoğun ilgi gösterdi. TRT Balkan Ses Sanatçısı Havva Karakaş söylediği türkülerle katılımcıları coştururken, Osmaniye Mehteran Takımı da gösteri yaptı. Mahalli ses sanatçıları ve folklor gösterisi de yapıldı.

Şölene Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcıları, MHP Adana Milletvekilleri Ali Halaman, Seyfettin Yılmaz, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Çelemli Belediye Başkanı Hüseyin Özaydın, Mercimek Belediye Başkanı Cumali Çavuş, Sarımazı Belediye Başkanı Erol Kahraman, Orman eski Bakanı Arif Sezer, İl genel ve Belediye meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Hüseyin Avni Coş Muhacirler için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Muhacirler kaybedilmiş toprakların milli hatırasıdır’ dediğini belirterek ‘Sizler gülün dikeni değil goncasını seven insanlarsınız. Hepimiz birbirimizi severek sayarak birlik beraberlik içersinde olmalıyız. Çünkü birlik en büyük güçtür. Valilik olarak her zaman hizmetinizde ve yanınızda olduğumu belirtmek istiyorum.’şeklinde konuştu.

balkan_hidirellezAdana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Selahhattin Kılıç şenliğe maddi manevi emeği geçenlere teşekkür etti,”Böyle şenlikler dostluğu kardeşliği pekiştirmektedir. Bu nedenle bu derneğin kurucularına ve eski yönetim ve başkanlarımıza teşekkür ediyorum. “dedi

takipçi satın al