Adanalılara Geçmiş Olsun.. - Adana UlusAdana Ulus

7 Mart 2021 - 14:30

Adanalılara Geçmiş Olsun..

Adanalılara Geçmiş Olsun..
Son Güncelleme :

19 Şubat 2014 - 8:33

Adana’da Partiler Belediye Başkan adaylarını ve Belediye Meclis üyelerini açıkladılar.
Tüm listeleri inceledikçe insan büyük şaşkınlık yaşıyor. Kavramlar, ideolojiler, değerler, hepsi birbirine girmiş durumda. Kimin eli kimi cebinde belli değil. Etik değerleri yerle bir edenler mevcut.
Parti farkı gözetmeksizin genel manzara şudur. Küçük çıkar birlikleri mevzi kazanma peşindeler. Kimileri ise yerel derebeylik yaratma sevdasında. İlkesizlikler ilke edinilmiş. Değerler yerini değersizliğe ve fırsatçılığa bırakılmış. Birbirinden farkı olmayan grup ve kişiler kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar, eş dost , akraba kayırmacılığı, makam mevki için vazgeçilen geçmişler ve feda edilen gelecekler.
Ülke ve kent geleceği kaygısının yerini alan bireysel kaygılar ve beklentiler ve başlamadan yapılan rant hesapları. İnsanların çılgınca birbirini karalama içine girmesi, üretilen dedikodular. Cinsiyet ayırımcılığının zihinlerin gerisinde dillendirilemeyen halinin listelere yansımasını görüyoruz. Kadını, gencini , engellisini geniş kitlelerin ruhunu ve beklentisini yok sayan anlayışlar. Bir avuç kişinin, grubun, siyasi dinazor’un yön verdiği tepeden inmeci listeler, adaylar. Fikirlerin, insanların üretimlerinin paranın, beylerin, siyaset dinozorlarının ve aracılarının gölgesinde kaldığı bir anlayış hakim. Bu yapıdan fikri hür vicdanı hür yaşadığı kenti yüceltecek, büyütecek, geliştirecek kent parlamentosu çıkmaz. Bu siyaset anlayışı bir avuç iyi niyetli adayı un ufak edip eritirken, pek çok değeri de uzağında tutuyor. Adana’ya ve Adanalılara bir kez daha şimdiden geçmiş olsun. Umutları 5 yıl sonrasına ertelemeye hazırlıklı olsunlar.Çünkü göle piranalar salındı bir kere.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.