Adana’nın işsizliği Meclis gündeminde - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 05:54

Adana’nın işsizliği Meclis gündeminde

Adana’nın işsizliği Meclis gündeminde
Son Güncelleme :

14 Ağustos 2013 - 12:43

alidemircaliCHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi  Ali Demirçalı, AKP iktidarı dönemindeki Adana’daki işsizlik rakamlarını meclis gündemine taşıdı.

Demirçalı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yazılı yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde,” Adana’da 2002-2013 yılları arasında AKP’nin iktidar olduğu yıllar itibariyle işsizlik rakamları nedir?Belirtilen yıllar arasında İŞKUR’a müracat etmiş vatandaşlarımızın sayısı kaçtır?” diye sordu.

İŞSİZLİK SİGARTASİNDAN KAÇ KİŞİ FAYDALANDI?

CHP Milletvekili Ali Demirçalı’nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesi şöyle:

“Adana  ilinde çalşabilir nüfüsun il ve ilçeler bazında, 2002 yılından günümüze kadar  bütün nüfusa oranı nedir?

Belirtilen yıllar arasında Adana ilimizde 4447 sayılı işsizlik sigortası kanunu kapsamından kaç kişi işsizlik sigortasından faydalanmak için başvurmuş ve yıllar itibariyle ne kadar ödeme yapılmıştır?

İlimizdeki son verilere göre,iş arayan yurtdaşlarımız  en çok hangi  sektör ve branşlarda iş aramaktadırlar ?Bu sektör ve branjlardaki işsizlik oranları nedir?

İSTİHDAM DURUMU NEDİR?

Adana ilinde kayıtdışı istihdam oranı ve sayısı kaçtır?

İlimizde istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması için uygulanan politikalar nelerdir?Uygulamış olduğunuz işgücü politikaları neticesinde,yıllar itibariyle kaç kişiye istihdam olanağı sağlanmıştır?Bu çalışmalar için şimdiye kadar ne kadar ödenek ayrılmış ve bu ödeneğin  ne kadarı kullanılmıştır?

Adana ilinde il ve ilçeler bazında kadın işsizliği ne kadardır? 2002 yılından günümüze kadar rakamsal olarak veriler nedir?”

8-Kadın istihdamını artırmak için ilimizde ne gibi tedbirler alınmaktadır?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al