Adana’nın itibarını yeniden kazandıracağız - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 08:33

Adana’nın itibarını yeniden kazandıracağız

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2013 - 9:55

koz-huseyin2Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Sözlü, Adana’nın Kozan ilçesi muhtarlarıyla bir araya geldi.

Özkanlar Restoran’da muhtar konuklarını ağırlayan Başkan Sözlü, burada yaptığı konuşmada Adana’nın itibarını yeniden kazandıracaklarını söyledi. Sözlü, yaklaşık 14 yıl yıldır Ceyhan’da Belediye Başkanı olduğunu ve siyasi konjoktöre göre değil, halkın isteği doğrultusunda seçildiğini hatırlatarak, “Ceyhan’da mirasyedi babanın oğlu olmadık. Ürettik, değer kattık ve hizmetlerimizi gerçekleştirdik. İlk seçildiğimde ve ikinci seçildiğimde partim mecliste değildi. Buna rağmen Ceyhanlı hemşehrilerim bizlere olan güvenlerini gösterdiler. Son seçimde ise partim mecliste ama muhalefette bir parti idi. Ceyhan’ı alabilmek için her türlü vaadi verdiler ama halkımız bize olan güvenini bir kez daha gösterdi. Çünkü hep başı dik bir siyasetçi oldum. Asla siyasi bir hırsla göreve talip olmadım, görevim boyunca hiç partizanlık yapmadım. Biliyorum ki halka hizmet Hakk’a hizmettir.” dedi.

Demokrasilerde seçimin bir değeri olduğunun altını çizen Başkan Sözlü, “diyorlar ki, İktidarın nimetlerinden yararlanın. Yerel hizmetlerde öyle bir şey yok. Halep orda ise arşın burada. Adana’da iktidar partisinden seçilmiş ilçe belediye başkanları var. Ceyhan’da da muhalefetten seçilmiş Hüseyin Sözlü var. Bizim sadece 2013 yılında yapacağımız yatırımlar yaklaşık 100 milyon liradır. Bunun için iktidarın kapısını çalmadık. Çalıştık, proje ürettik ve bu hizmetleri gerçekleştireceğiz. Bunlar iktidar nimetlerinden faydalanın diyerek halkı kandırıyorlar. Yarın seçim zamanı geldiğinde çılgın projeler sunarlar ama gerçekleştiremezler. Hep vaat ediyorlar ama hiç birini gerçekleştiremiyorlar.”dedi.

Sözlü, “  Avrupa’da başkentler hariç hep 300 bin nüfuslu şehirler var. Oysa şehircilik açısından bakıldığında buraların beton binalardan başka bir şey olmadığı aşikârdır. Biz mevcut şehirlerimizin yerinde kalarak onları cazibe yerleri haline getirebilirsek daha uygun olacaktır. Adana artık yeni yasayla bir bütün şehir oldu. Bu yüzden yeniden projelendirilip hayata geçmesi lazım. Bu manada kısa, orta ve uzun vadede projelerimiz hazır. Adana’yı hak ettiği yere getirmeye talibiz” dedi.

Sözlü, konuşmasını söyle sürdürdü: “bugün nüfusu 1 buçuk milyonu bulan ve daha önceleri Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Adana, birçok ilimize geçilmiştir. Hizmet, maraton yarışlarına benzer, bazen sekteye uğrarsınız ama bizimle birlikte Adana şahlanacak kendisini geçen illerimizi geride bırakacaktır. Bunun için imkânımız var, projemiz var ve hazır. İstikbalde İstanbul- İzmit hattı bugün neyi ifade ediyorsa İskenderun Körfezi’nden Silifke Taşeli Platosu’na kadar tek bir proje ile projelendirilebilecek olan bölgemiz de aynı şeyi ifade eder. Enerji İhtisas Bölgesi olan Ceyhan’dan buralara ağır sanayi ve tarıma dayılı sanayinin önü açılabilir. Hatta Türkiye’nin ilk yerli otomotiv sektörü burada hizmete girebilir. Yetir ki imkânlar verilsin.”

Toplantıya MHP Kozan İlçe Başkanı Ender Çulhacı, Kozan Ülkü Ocağı Başkanı Kenan Avşar, Kozan Muhtarlar Derneği Başkanı Yakup Çetin ve muhtarlar katıldı.

takipçi satın al