Hotivi

Adana'nın Türkiye Şampiyonu Atıcısı - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 08:14

Adana’nın Türkiye Şampiyonu Atıcısı

Son Güncelleme :

21 Temmuz 2013 - 2:11

sampiyon_aticiİstanbul’da tüm illerden 120 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Kulüpler Arası Atıcılık (Trap) Türkiye Şampiyonasında Adanalı Milli Sporcu Hakan Yüzbaş, Türkiye 1’ncisi oldu.

Adana Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu ve Atıcılık dalında Adana’nın tek Milli sporcusu Hakan Yüzbaş, birincilik madalyası ile birlikte Vali Avni Coş’u ziyaret ederek Türkiye Şampiyonluğunu takdim etti.

Milli Sporcu Yüzbaş, “Şampiyonada birinci olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bana verilen destekler sayesinde önce Avrupa ve Dünya Şampiyonluğuna sonra da Olimpiyat Şampiyonluğuna ulaşacağıma yürekten inanıyorum. Düzenlenen şampiyonada ferdi olarak Türkiye Şampiyonu olurken ayrıca takım olarak da Türkiye 2’ncisi olduk. Bu sevinç ve mutluluğumu Sayın Valimiz ile paylaşmak, benim için ayrı bir gurur kaynağı oldu” dedi.

Vali Coş ise Milli Sporcu Yüzbaş’ı, başarısından dolayı kutlayarak, bu başarının sürmesini temenni etti.

Sporcuların böylesine önemli başarılara imza atmasının, Adana’yı layıkıyla temsil etmelerinin gurur verici olduğunu belirten Vali Coş, “Adanalı gençlerimizin sergilediği, takdir ettiğimiz bu başarılar, bizleri mutlu ettiği gibi, aynı zamanda gururlandırıyor. Bu başarıların artarak sürmesi için her türlü desteği vermeye hazırız. Başarılı sporcumuzu, bize şampiyonluk gururunu yaşattığı için kutluyor, tebrik ediyorum. Sporcumuzun, uluslararası şampiyonalarda da başarılı olacağına inanıyor, emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette Türkiye Silah Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SİSİAD) Başkanı Vekili Cemil Eryürek de hazır bulundu

 

takipçi satın al